Sivilcelerden Kurtulmak İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Yüz kısmınız da belirgin bir şekilde sorun teşkil eden sivilcelerden doğal bir şekilde kurtulmanız için size doğal bir yöntem sunuyoruz. Ayva çekirdeği maskesi sayesinde istenmeyen sivilcelere son verebilirsiniz.

Ayva çekirdeği kullanarak hazırlığı yapılacak yüz maskelerinin yağlı ciltlere karşı yağı dengeleyerek, cilde yumuşaklık katarak oldukça yarar sağlar. Günümüzde genel olarak sivilceler ergenlik dönemindeki olan kişilerde ciddi problemler teşkil eden bir durumdur.

Kullanılacak oldukça yüksek fiyattaki kimyasal ürünlerin yerine doğal yöntem olan ayva çekirdeği maskesi yöntemini kullanabilirsiniz.

Ayva çekirdeği maskesi hazırlanışında ilk olarak ayva çekirdeklerini bir su bardağının içerisine koyarak üstüne ılık su eklemesi yapıyoruz. Ilık su eklemeniz durumunda yaklaşık 1 gün süre kadar sonra bardak içerisindeki su jel kıvamını alacaktır. Yüzünüzde sivilce olan bölgelere bu jelden uyguluyoruz.

Ancak bundan sonraki izleyeceğiniz yol daha önem taşıyor. Çünkü maskeyi yüze uygulamasından sonra yaklaşık olarak 20 dakika bekleme yapıyoruz. Beklenilen 20 dakikadan sonra ılık su ile durulama yapıyoruz. Birer gün ara ile bu işlemi tekrarlayarak cildinizin daha pürüzsüz ve lekesiz bir hal almış olduğunu göreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here