Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Hakkında Bilgiler

Dudaklarınızın nasıl göründüğü, yüzünüzün imajı açısından önemlidir. İnce ve zayıf görünen dudaklar, yüzde neredeyse yok gibi durur. Dolayısıyla makyaj yaptığınızda dahi cezbedici dudaklara sahip olmanız zordur. Bu nedenle dudaklarınıza küçük bir operasyonla hacim kazandırabilir daha estetik ve kalın görünmesini sağlayabilirsiniz. Dudak kalınlaştırma işlemi son derece basit bir işlemdir.

  • Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Dudak kalınlaştırma ameliyatı olmadan önce doktorunuzun size önerdiği tüm uygulamaları eksiksiz yerine getirmelisiniz. Bu uygulamalardan en önemlisi sigaradır. Ameliyatınızdan en az 2 hafta önce sigarayı bırakmış olmanız gerekmektedir.  Sigara, dudak kalınlaştırma işlemini bozabilmektedir. Bunun dışında ameliyat sonrası size refakat edecek birini yanınızda muhakkak bulundurmalısınız. Narkoz etkisinde olacağınız için konuşmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle kendinizi anlatabileceğiniz birilerinin olması önemlidir.

Dudak Kalınlaştırma Ameliyatında Hangi Enjeksiyonlar Kullanılır?

Dudak kalınlaştırma ameliyatında sığır derisinden elde edilen kollajenin enjeksiyonu kullanılabilmektedir. Hayvansal bir enjeksiyon olduğu için bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Bu nedenle kullanım sıklığı düşürülmüştür. Bunun dışında sonucun kısmen kalıcı olduğu yağ enjeksiyonu da kullanılabilmektedir. Kişinin kendi vücudundan alınan yağ, dudaklarına enjekte edilmektedir.

Kollajen ve yağ enjeksiyonuna nazaran daha dayanıklı olan bir başka enjeksiyon ise artekol enjeksiyondur. Artekol enjeksiyonda ince, sentetik boncuklar kullanılmaktadır. Dudağı kalınlaştırmak için sık kullanılır.

Autologen, hylaForm, dermalogen ve restylane dudak kalınlaştırma ameliyatlarında kullanılan diğer enjeksiyonlardır.

Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Dudak kalınlaştırma ameliyatını olduktan sonra yaşanacak ağrı düzeyi merak edilmektedir. Toplamda 3 gün sürecek hafif düzeyli ağrı hissi yaşanabilmektedir. Aynı zaman dilimi içerisinde ödem ve morarma da oluşabilmektedir. Morluk en geç 1 hafta içinde son bulmaktadır. 1-2 gün boyunca yalnızca sıvı besinlerin alınması gerekmektedir. Tam iyileşme süreci ise yapılan enjeksiyon türüne bağlıdır. Kimi enjeksiyon türleri birkaç hafta boyunca iyileşmeye engel olurken kimileri yalnızca 3 gün içinde toparlanmanızı sağlayacaktır. Bu süreçte ameliyat öncesinde doktorunuzla uzun uzun görüşüp karar almanız önemlidir. İsteklerinizi sıralamalı, sonuçları dinlemeniz gerekmektedir. Bu şekilde beklemediğiniz herhangi bir sonuç doğmayacaktır.

2 YORUMLAR

  1. Makyaj ve ufak bir kaç ipucu ile dolgun dudaklara kavuşmak mümkün . Çoğu kadın ince dudaklardan rahatsızdır . Dolgun dudaklara kavuşmak ise hiç de zor değil. Doğru makyaj ile çok çok kolay hatta . Sadece doğru yöntem önemli bu konuda . Siz siz olun doğal yöntemlerden vazgeçmeyin .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here