Mide Ağrısı Nasıl Geçer

Özellikle bayanlarda daha ağrılı hissedilmekte olan mide ağrısı dayanılmaz bir sancı yapmakta ve rahatsız etmektedir. Pek çok farklı nedenden dolayi meydana gelmekte olan mide ağrısı eğer sizi de rahatsız ediyorsa öncelikle mide ağrısı nedenleri arastırılmalı ve akabinde mide ağrısına ne iyi gelir diye aranmalıdır.

Mide Ağrısı Nedenleri

Mide ağrısı nedenleri oldukça fazla ve kişiden kişiye göre değişmektedir. Mide ağrılarının en temel nedenleri arasında ise yanlış beslenme ilk sırada yer almakta. Mide ağrısı sebepleri arasında ilk sırada aşırı gazlı ve yağlı yiyeceklerin tüketilmesi yer almaktadır. Bu besinler ve özellikle de gazlı içecekleri sancılı bir mode ağrısı rahatsızlığı yaşamanızı sağlayacaktır.

Mide ağrısı sebepleri arasında en çok karşılaşılan durumlardan biri de alkol kullanımı, sigara kullanımı ve susuz kalmaktır. Bu gıda ve içeceklerden sadece mige ağrısı meydana geldiği için değil sağlıklı bir yaşam sürmek için de uzak durulması gerekmektedir. Bununla birlikte mide ağrısı nedenlerinden biri de sürekli olarak aşırı şekerli gıdaların tüketilmesidir.

Mide Ağrısı Belirtileri

Mide ağrısı belirtileri arasında en çok görünen belirti midede hafif bir yanma hissi yaratmasıdır. Mide yanması ile birlikte kabızlık ve ishal de mide ağrısı belirtileri arasında yer alıyor. Mide ağrısı kendini yavaş yavaş ağrılar ile gösterebilir veya bir anda aşırı derecede rahatsız edecek ağrılar yaşayabilirsiniz.

Mide Ağrısı Tedavisi

Mide ağrısı tedavisi konusunda akla ilk gelen şüphesiz ki mideyi rahatlatacak ve ağrıları kesecek ilaçlar almaktır. Bu ilaçları alırken ise kesinlikle doktor muayenesi sonucu doktorunuzun belirttiği ilaçları almalısınız. Mide ağrısı için alacağınız ilaçlar farklı rahatsızlıklara neden olabilir.

Mide ağrısı tedavisi için etkili olan yöntemlerden biri de şifalı bitkiler dünyasıdır. Aktar merkezlerinden alacağınız şifalı bitkiler ile evinizde hazırlayacagınız bitki çayları mide ağrısını kısa sürede geçirecektir. Bu bitki ve bitki çayları arasında en çok tercih edilenler ise papatya, ıhlamur, ada ve Melisa çayı-bitkisidir.

Mide ağrısı tedavisi için pek çok farklı yöntem daha yer alırken sizlere hemen mide ağrısına ne iyi gelir onları aktaralım.

Mide Ağrısına İyi Gelenler

Zencefil : Vücuttaki serbest radikaller ile savaşmak olan zencefil, sindirim sistemine iyi gelen bir bitkidir ve mide ağrısı tedavisi için kullanılmakta, önerilmektedir.

Rezene : Rezene, oldukça güçlü bir gaz söktürücü özelliğine sahiptir. Özellikle hazımsızlık nedeni ile meydana gelen mide ağrısı için antimikrobiyel ve ağrı kesici özellikleri ile rezene tüketilmelidir.

Papatya : Sadece mide ağrısı değil daha pek çok konuda sağlığımız için etkileri olan papatya bitkisi güçlü bir ağrı kesici ve sindirim sistemini düzenleyici özelliklere sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here