Liposuction İle Mucize İncelme

Liposuction İle Mucize İncelme

Liposuction dünyada 70’li yıllardan itibaren uygulanmaya başlanmış, yıllar içinde geliştirilerek 2000’li yıllardan sonra popülerlik kazanmıştır. Liposuction ile özellikle plastik cerrahide başarılı sonuçlar elde edilmekte, kişilerin form ve gençlik kazanmaları sağlanmaktadır. Liposuction uygulanan alan fazla yağların alınmasıyla ideal şekline ve gerekli sıkılığa ulaşır. Cilt kalitesi artar. Kişi ince, formda görünür. Kalıcı sonuç sağlayan ağrısız ve konforlu bir uygulama olduğu için ülkemizde sıklıkla uygulanmaktadır.

Yağlanma Neden Oluşur?

Vücuttaki yağlar da kas, kemik, kan dokular gibi olmazsa olmazdır. Yağ dokular bedenin enerjisini, çeşitli vitaminlerin emilimini sağlar. Vücut ısısını koruma ve derinin esnekliğini sağlama işlevi görürler. Yağ oranının belirli miktarların üzerine çıkması ise kişinin sağlıksız bir yaşama geçmesini, kötü görünmesini sağlar. Fazla yağlanmanın nedeni genellikle ırsi nedenler, kötü beslenme, hareketsizlik, stres gibi faktörlerdir. Bu faktörler sonucunda kişi genetik özelliklerine göre bölgesel olarak ya da tüm vücudu kapsayacak şekilde yağlanır. Bu fazla yağlar diyet uygulamasıyla, düzenli spor yapma ile belirli bir yaş sonrası tamamen verilemez. İnatçı özellik kazanan yağlar vücudun belirli bölgelerinde tutunur. Liposuction bu yağlardan kurtulmanın tek etkili yoludur.

Fazla Yağlardan Kurtulmanın Tek Yolu: Liposuction

Liposuction fazla yağların vücuttan vakumlanarak çekilmesidir. Çeşitli Liposuction tekniklerinin tamamının ortak özelliği yağların vakumlanarak alınmasıdır. Liposuction tekniklerinde kullanılan cihazlar, yağları parçalamakta kullanılan enerjiler, etki alanları ve yağların vücuttan alınış hali (katı ya da sıvı) faklıdır. En sık uygulanan yöntem Vaser Liposuctiondır. Vaser Liposuction ultrasonik ses dalgaları yardımıyla sadece yağları hedef alır. Çevre dokular zarar görmediği için iyileşme süreci daha kolay ve hızlıdır. Vaser Liposuctionla alınan sıvı haldeki yağlar zengin içeriğe sahip olduğu için vücudun farklı bölgelerinde yağ enjeksiyonu olarak kullanılabilir. Bu sayede hem Liposuction yapılan alanda sıkı, formda bir görünüm elde edilir hem de yağ transferi yapılan alan ideal görünüme kavuşur.

Liposuction Kaç Yaşında Yaptırılır?

Liposuction için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Kişilerin genetik özellikleri, vücut yapıları, beslenme ve yaşam alışkanlıkları farklı olduğu için yağ aldırma ihtiyacı olan, 18 yaşını aşmış herkes Liposuction yaptırabilir. Genç yaşlardan itibaren düzenli spor yapan, sağlıklı ve dengeli beslenen birinin vücudunda yağ birikimi olmaz. Hamilelik sırasında diyetisyen yardımıyla dengeli beslenen ve kilosunu kontrol eden birinde de doğum sonrasında yağlanma sorunu yaşanmaz. Eğer çeşitli nedenlerle vücutta yağ birikimi oluştuysa bunu yok etmenin ve eski gençlik formuna dönmenin tek yolu Liposuctiondır.

Liposuction Zor Bir İşlem Midir?

Liposuction geliştirilen yöntem ve cihazlarla oldukça kolay ve zahmetsiz uygulanan bir işlemdir. Lokal ya da genel anesteziyle uygulanır. Seçilen tekniğe göre radyofrekans, lazer ya da ultrason enerjileriyle yağlar parçalanır. Uygulama alanına atılan minik kesilere yerleştirilen kanüller aracılığıyla iletilen enerjinin yağlara ulaşması ve parçalanması sağlanır. Yağlar sıvı ya da katı halde vakumlanarak vücuttan çekilir. Kesi yerleri dikişle kapatılır. Alınan yağ oranı ve uygulama alanının büyüklüğüne göre işlem 30 dakika ile 6 saat arası sürebilir.

Liposuction Ameliyatı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Liposuction sonrasında 1-1,5 aylık bir sürede ameliyat etkisini görmek mümkündür. Bu süreçte doktor tavsiyelerine uymak, sağlıklı beslenmek ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmak iyileşme sürecini kolaylaştırır.

Liposuction Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Liposuction sonrasında en iyi sonucu alabilmek için dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

* Uygulama bölgesi üzerine yatılmamalıdır. Uygulama alanı dış etkilerden korunmalıdır.

* İlk 5 gün doktorun önerdiği şekilde masaj yapılmalıdır.

* İlk 5 gün sonrasında korse kullanılmalıdır. Korse düzenli olarak 1-1,5 ay kullanım gerektirir.

* Uygulama alanına kozmetik sürülmemelidir. İlk 24 saat su değdirilmemelidir.

* Sıcak banyo yapılmamalı, hamam, sauna gibi yerlere gidilmemelidir.

* Denize, havuza girilmemelidir.

* Güneşte kalınmamalıdır.

* Terlemeye yol açan yorucu faaliyetlerde bulunulmamalıdır.

* Bol su tüketilmeli, sağlıklı beslenmeli, zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Liposuction Sonrası Tekrar Yağlanma Olur Mu?

Liposuction olduktan sonra tekrar kilo alınsa bile eskisi kadar yağ birikimi görülmez. Aşırı kilo alma durumunda az miktarda yağlanma ve vücutta şekil bozukluğu olabilir. Böyle bir durumda yeniden Liposuction yaptırılabilir. Hastaların Liposuction sonrasında vücutlarında yeniden deformasyon yaşamamaları için dengeli beslenme, spor yapma, stresten uzak durma gibi konulara dikkat etmeleri gerekmektedir.

Liposuction Kimlere Yapılmaz?

Liposuction ameliyatı şu kişilere yapılamaz:

* 18 yaşını doldurmamış kişiler

* Hamile veya emzirme dönemindeki kadınlar

* Alerjik reaksiyon riski taşıyanlar

* Obezler, vücut kitle endeksi 30’un üstünde olanlar

Liposuction Zayıflama Yöntemi Midir?

Liposuction incelme, sıkılaşma, vücudun şeklinin ideal forma girmesini sağlayan bir ameliyattır. Liposuction zayıflamak amacıyla yapılmaz. Kilolu olan kişiler böyle bir talepte bulunduklarında öncelikle ideal kiloya gelmeleri istenir. Vücut kitle endeksi 30’un altına düşen ve bunu 1 yıl koruyabildiğini kanıtlayan kişilere Liposuction yapılabilir.

Liposuction Pahalı Bir İşlem Midir?

Liposuction fiyatları uygulanan alanın büyüklüğü, alınacak yağ oranı, kullanılacak yöntem gibi faktörlere göre belirlenir. Liposuction kişinin dış görünümünde fark edilir bir sonuç sağlar. Kişi fiziki ve psikolojik olarak büyük bir değişim yaşar. Liposuctiondan elde edilen fayda düşünüldüğünde pahalı bir uygulama değildir.

Liposuction En Çok Nerelere Uygulanır?

Liposuction en çok gıdı, karın, bel, göğüs, kol, bacak, sırt, kalça bölgelerine uygulanmaktadır.  Liposuction uygulanan alanlar ideal şeklini alır, sıkı bir görünüme kavuşur. Aynı oturumda birden fazla alana Liposuction yapılabilir.

Liposuction Yapılan Alanda İz Kalır Mı?

Liposuction çok minik kesiler açılarak yapıldığı için ameliyat sonrasında ciltte görünür bir iz kalmaz. Liposuction yapılan kişilerin ameliyat oldukları asla belli olmaz. Liposuctionun iz bırakmayan bir uygulama olması onun avantajları arasındadır.

Liposuction Başka İşlemlerle Birlikte Uygulanır Mı?

Liposuction sıklıkla başka uygulamalarla birlikte yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonu, germe operasyonu, annelik estetiği, fıtık ameliyatı gibi işlemlerle kombine edilebilen işlevsel bir uygulamadır.

Erkeklere de Liposuction Yapılır Mı?

Liposuction ameliyatı kadınlar kadar erkeklerin de talep ettiği bir işlemdir. Erkeklerde sıklıkla karın, sırt, kol, göğüs bölgelerine Liposuction yapılır. Özellikle jinekomasti ameliyatında göğsünde fazla yağ dokusu olan erkeklere Liposuction uygulamasıyla çözüm sağlanmaktadır.

Liposuction Ağrılı Bir Ameliyat Mıdır?

Liposuction lokal ya da genel anesteziyle uygulandığı için ameliyatta ağrı, acı duyulmaz. Ameliyat sonrasında alınan yağ oranı ve uygulanan yönteme göre kişilerde az miktarda ağrı olabilir. Böyle bir durumda ağrı kesici kullanarak rahatlama sağlanabilir.

Liposuction Nerede Yapılmalıdır?

Liposuction her operasyon gibi belirli riskler içerir. İçerdiği riskler nedeniyle mutlaka deneyimli bir plastik cerrah tarafından uygulanmalıdır. Güvenilir bir sağlık kurumunda Liposuction öncesinde kişinin sağlık geçmişi detaylı olarak alınır. Gerekli test ve tahliller yapılır. Kişiye en uygun yöntem seçilir. Uygulama mutlaka doktor tarafından gerçekleştirilir. İşlemlerin her aşamasında kişi detaylı bilgi alabilmelidir. Liposuction uygulanan alan ameliyathane koşullarını sağlamalıdır. Uygulama sonrasında istenmeyen estetik görünümler oluşmaması ve sağlık sorunları yaşamamak için Liposuction mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı klinik, muayenehane, hastane gibi kurumlarda yapılmalıdır.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (2)
  • comment-avatar
    Yavuz 9 ay

    Merhaba, bu yazıyı okuduktan sonra liposuction işlemi hakkında daha fazla bilgi sahibi oldum. Fakat, yazıda liposuction sonrası yaşanabilecek riskler, yan etkiler veya komplikasyonlar hakkında bilgi bulamadım. Bu konuda daha fazla bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

  • comment-avatar
    Ferat 8 ay

    Merhaba, yazınıza yenisinden bir perspektif getirebilirim. Liposuction’ın gerçekten etkili bir kilo verme yöntemi olduğunu inkar edemeyiz, ancak sağlıklı bir yaşam tarzı ve dengeli beslenme de önemli rol oynar. Sadece liposuction ile mucizevi bir incelme beklemek yerine, bu prosedürü düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenmeyle tamamlamak daha iyi sonuçlar verebilir mi? Teşekkürler!