Karın Bölgesinde Bulunan Yağlardan Nasıl Kurtulurum

Gün içerisinde tükettiğiniz yiyecek ve içecekler karın bölgesinde yağlanmaya ve metabolizmanızı yavaşlatmaya sebep olabilir, böyle durumlarda karın yağlanması meydana gelir.

Karın bölgenizde yağlanma var ise bu sizin ciddi rahatsızlıklar geçirebileceğinizin de işaretlerindendir, kalp rahatsızlıkları, diyabet ve bazı kanser türlerine yakalanabilme ihtimaliniz artmaktadır. Kilonuz boy oranınıza göre fazlaysa paniğe kapılıp hemen ağır diyetlere girmeyin bu durum aynı fazla kilo gibi fazla kilo kaybı da risk barındırmaktadır.

Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken uzman bir diyetisyen ile görüşmek ve gerekli tahliller sonucunda kontrollü diyete girmektir.

Karın bölgesinde yağlanmaların başlıca sebepleri olarak Beslenme bozukluğu, Stresli yaşam, Genetik, Hormon bozukluğu ve Yaşlanma (harektsizlik) olarak sınıflandırabiliriz.

Karın bölgesindeki yağları yakan yiyecekler

Karın bölgesinde yağları yakmanıza yardımcı olacak bir çok yiyecek mevcuttur, bu yiyecekler öğün olarak değerlendirilmemeli ve gün içerisinde çeşitli saatlerde ve doktor kontrolünde düzenli olarak tüketilmelidir.

Greyfurt : Bu meyve c vitamini kaynağıdır, bağışıklık sisteminizi oldukça güçlendirir ve karın bölgenizdeki yağları yakmaya yardımcı olur.
Limon : Her sabah aç karına içeceğiniz yarım litre limonlu su karın yağlarınızı yakmakta ciddi rol oynar.

Kırmızı Biber : Yediğiniz yemeklere katacağınız kırmızı biber yağ yakıcı özelliğe sahiptir, Kapsaisin kimyasalı içeren kırmızı biber metabolizmayı hızlandırır ve tükettiğiniz andan 15 dakika sonrasında kalori yakmanıza yardımcı olur.
Elma : Elma yemek kalori vermeye yardımcı olur. Elma “pektin” açısından zengindir. Bu besin maddesi hücrelerin yağ çekmesini engeller, yiyeceklerdeki suyun hücreler tarafından emilmesini kolaylaştırır ve hücrelerden yağın atılmasını sağlar. Elmadaki antioksidanlar ayrıca metabolik sendrom riskini azaltır. Karın bölgesinin aşırı yağlanmasıyla kendini belli eden bu hastalıktan korunmak için elma gibi bol antioksidanlı yiyeceklerle beslenmek önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here