İmplant Tedavisi Faydaları ve Zararları Nelerdir

İmplant Tedavisinin Avantajları

Doğal diş kazanımını sağlamak için yapılacak en uygun tedavilerden biri implanttır. İmplant diş tedavisinde kişinin ağız yapısı daha sağlıklı olmaktadır. Bilhassa protez dişlerle kıyaslandığında implantın çok daha avantajlı olduğu bilinmektedir.

  • İmplant Tedavisi İle Dişleriniz Daha Doğal Görünür

Milyonlarca kişinin protez ya da klasik köprü yerine implant tedavisini kabul etmesinin temel amacı implantın absürd görünmemesidir. Bilhassa dişlerde aşırı parlaklık, ışıklı ve beyazlama gibi sorunlar implantta ortadan kalkmaktadır. İmplant tedavisinde hastanın dişleri diğer tüm doğal dişlere benzemektedir. Bu nedenle doğal bir görüntü elde edildiğini söylemek mümkündür. İmplant tedavisi ile kişi aynaya baktığında herhangi bir farklılık görememekte, kendini çok daha iyi hissetmektedir.

  • İmplant Tedavisi İle Her İstediğinizi Yiyebilirsiniz

İmplant tedavisinin en büyük avantajları arasında çok yönlü yeme kazanımı söz konusudur. Kişi protez ya da klasik köprü tercih ettiğinde birçok besinden mahrum kalmaktadır. Özellikle et ve et ürünlerini yeme konusunda pek çok doktor tarafından yasak konulmaktadır. İmplant tedavisinde ise durum tam tersidir. Hasta istediği her şeyi rahatlıkla tüketebilmektedir. Bunun temel nedeni çiğneme fonksiyonlarını eskisi gibi kullanabilmektir. Çene gücü ve diş potansiyeli orijinal dişlerinizde olduğu gibi güçlüdür. Bu şekilde dilediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz.

  • İmplant Tedavisi Yaş Ortalaması Yüksek Olan Kişilere Uygundur

İmplant tedavisi ile ilgili bilinen en yanlış ifadeler, sınırlı tutulmasıdır. Özellikle yaş ortalaması yüksek olan bireylere çok daha gerekli olan implant hakkında yanlış bilinen inançlarla korkuya sebebiyet verilmektedir. Yaşı fazla olan kişilerin dişleri daha yıpranmış, zaman için de daha büyük sorunlarla karşılaşmıştır. Dolayısıyla düşme, çürüme, ağız ve diş sağlığının bozulması gibi pek çok sorun baş göstermektedir. Ağızda meydana gelen boşluklar da aynı şekilde yaş ortalaması yüksek olan kişilerde fazlaca bulunmaktadır. Tüm bu problemler protez ile uzun vadeli çözümlere ulaşmazken implant ile kalıcı çözümlere ulaştırılabilmektedir. Daha uzun süreli, sağlıklı ve bir o kadar da güçlü dişler implant ile kazanılabilmektedir.

  • İmplant Tedavisi İle 30 Yıl Kusursuz Dişlere Sahip Olursunuz

İmplant tedavisi doğal görünümlü diş kazandırma açısından en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Üstelik pek çok tedaviye nazaran daha uzun süre sorunsuz idare edebilmenize yardımcı olmaktadır. İmplant olan diş ile Yaklaşık olarak 30 yıl boyunca sağlıklı şekilde devam edebilirsiniz. Herhangi bir sorun çıkarmadan, ağız sağlığınızı korumaya yardımcı olacaktır. Gerektiği gibi bakımının yapılması durumunda ömrünün 40 yıla kadar uzadığı bilinmektedir.

  • İmplant Tedavisi Yüzde Yüz Başarı Vaat Etmektedir

İmplantlarla ilgili bahsedilen yanlış ifadeler arasında başarısızlık hikâyeleri de yer almaktadır. Vücudun reddedeceği, alerjik reaksiyon göstereceği ve daha pek çok sorun halk arasında efsanevi şekilde yer etmiş bulunmaktadır. Bunlarla beraber implant tedavisi denildiğinde bilmeniz gereken tek şey %100’e yakın başarı elde edileceğidir. Vücudunuza nakledilen parça herhangi bir canlı organizma olmadığı için reddedilme ihtimali de son derece düşüktür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here