Dudaklar İçin Maske Tavsiyeleri

Dudaklarınıza sorun olsa da olmasa da farklı bakım kürleri uygulamanız önemlidir. Çatlama, kuruma veyahut kırışıklık gibi sorunları olan dudaklar için haftalık maskeler uygulamalı, günlük bakım kürlerini düzenli hale getirmelisiniz.

Dudaklarına gereken özeni gösteren her bayan, kısa süre içerisinde istediği sonuca ulaşabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken doğal ve organik ürünleri kullanarak dudağınıza özen göstermektir.

Dudak Maskeleri

Salatalık Maskesi

Dudağa iyi gelen, nem dengesini koruyarak çatlamasına engel olan en doğal maskelerden biri salatalık maskesidir. Salatalık maskesini 2-3 günde 1 kez uygulamanız istediğiniz olumlu sonucu almanız için yeterli olacaktır.

Bir adet salatalığı kabuklarıyla beraber rendeleyin. Daha sonra rendelenen parçaları avuçlarınız arasında sıkarak suyunu çıkarın. Suyunu çıkardıktan sonra erittiğiniz bir yemek kaşığı balmumu içerisine karıştırın. Dudağınıza uygulayıp 15 dakika bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayabilirsiniz.

Vazelinli Bal Maskesi

Dudaklar için onarıcı, besleyici en ideal maske bal ile yapılandır. Dudaklarınızın kurumasına engel olmak, dudak nemlendirmek, çatlama sorunu yaşamamak için vazelinli bal maskesini muhakkak denemelisiniz. Bir çay tabağının içerisine 1 çay kaşığı vazelin, 1 çay kaşığı bal ilave edin. Daha sonra ikisini macun kıvamına getirin. Harmanladığınız macunu dudaklarınızın üzerine sürerek 15-20 dakika bekletin. Yeterince bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Sonrasında dudaklarınız için uygun ve doğal olan bir krem sürerseniz uzun süre kuruluk, çatlama sorunu yaşamazsınız.

Vicks Maskesi

Dudaklarınızın olduğundan daha dolgun görünmesi, temiz ve sağlıklı bir görüntü oluşturabilmesi için vicks maskesi yapabilirsiniz. Vicks maskesi için yapmanız gereken tek şey temiz bir diş fırçası üzerine nohut tanesi kadar vicks sürmektir. Daha sonra dudaklarınızın üzerinde yavaş yavaş gezdirmeniz gerekmektedir. Sürdüğünüz bu maskeyi 10 dakika bekletmeli sonrasında dudaklarınızdan çıkarmalısınız. Dolgunlaştırdığını daha sağlıklı bir görüntü oluşturduğunu fark edebilirsiniz.

Limonlu Karbonat Maskesi

Dudakların olduğundan daha sağlıklı ve temiz görünebilmesi için dönemsel bakıma ihtiyaçları vardır. Siz de dudaklarınıza maske yaparak hem dolgun hem de arındırılmış bir görüntü elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir çay kaşığı karbonatın üzerine 4 damla limon damlatmaktır. Sonrasında dudağınızın üzerinde parmağınızla yavaş yavaş gezdirmelisiniz. Gezdirme uygulamasının ardından 15 dakika bekletmeli ılık suyla yıkamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here