Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Dudaklarının görüntüsünden memnun olmayan pek çok kişi, dudak dolgusu alternatifini değerlendirmektedir. Özellikle ince dudak yapısına sahip olan bayanlar arasında dolgu yaptırmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Gerek yaşlanmayla beraber gerek bazı estetiksel rahatsızlıklar nedeniyle dudak dolgusunun son dönemlerde rövaşta olduğu dikkat çekmektedir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu daha dolgun, olduğundan daha biçimli dudaklara sahip olmak için çoğunlukla bayanlar tarafından yaptırılan estetik bir işlemdir. Dudakların iç bölgesine, dış çerçevesine dağıtılan dermal dolgular dudağın daha iri, dolgulu ve şekilli görünmesine yardımcı olmaktadır. Yapılan işlemlerde, kişinin fikri alınarak dudağına hacim kazandırılmaktadır.

Özellikle yaşlanma nedeniyle kırışıklıkların artması, dudağın estetik görüntüsünü kaybetmesine neden olmaktadır. Bu estetik görüntüye yeniden kavuşabilmek için dudak dolgusu yaptırılmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yapılırken öncelikle anestezi kremi uygulanır daha sonra dudak kalbi olarak tanımlanan üst dudağın orta kısmına işlem yapılır. Yapılan bu işlem, dudağın orta kısmına enjekte edilen dolgulardan oluşmaktadır.

Dolgu enjeksiyonu adı verilen bu dolgulardan sonra sağ ve sol kanatlara inilmektedir. Aynı işlem alt dudağa da uygulandıktan sonra dudak dolgusu operasyonu son bulmaktadır. 2 veyahut 3 ayrı seans şeklinde yaptırılan dudak dolgusu, ilk seansta istenilen sonucu vermektedir ancak bir sonraki seanslarla tamamlanması gerekmektedir.

İşlem sona erdikten sonra hasta yarım saat gözetim altında tutulmaktadır. Daha sonra evine gönderilmektedir. Yapılan bu işlemler toplam 50 dakika içerisinde son bulmaktadır.

  • Dudak Dolgusunda Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

Dudak dolgusu estetik işlem olduğu için kişinin istekleri dinlenmektedir. Dudağının nasıl görünmesini istediyse o şekilde görüntü kazandırılmaktadır. Çoğunlukla dolgunlaştırma ve şekillendirme için operasyon tercih edilse de kontür belirginleştirme ve asimetri sorunlarını tedavi ettirme amacıyla da dudak dolgusu yapılabilmektedir.

Zaman zaman görülen dudak sarkmaları küçük bir operasyon ile son bulabilmektedir. Bunun yanında devamlı rahatsızlık yaşatan hassas dudak çizgileri de dudak dolgusu operasyonu ile daha güçlü hale getirilebilmektedir. Kişinin tercihine bağlı olarak operasyonların 1 ya da 1’den fazlası seanslar şeklinde gerçekleştirilebilmektedir. Toplamda en geç 1 saat içinde istenilen dudaklara kavuşmak mümkündür.

1 YORUM

  1. Dudak dolgusu nedir nasıl yapılır konusunda güzel bilgiler vermişssiniz. Bu kadar zor, sıkıntılı ve sonrasında problem çıkma ihtimali olan bir operasyonu insanlar nasıl doktor bile olmayan kişilere yaptırabiliyor anlamak zor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here