Bölgesel İncelme İçin İpuçları

Kimi insanlar tüm vücut kitle ağırlıklarının yağ bağlamasının sonucu obeziteyle mücadele ederken, bazılarıysa; karın, bel, mide, popo ya da bacak bölgelerinde biriken bölgesel kilo fazlalıklarıyla uğraşmakta. Eğer sizin de bölgesel fazlalıklarınız varsa bu önerilerimize kulak verebilirsiniz.

Hypoxi

Bölgesel bir yağ yakma yöntemidir. Basınçsal terapi yöntemiyle uygulanır ve kan dolaşımını hızlandırmak üzere önerilen tekniklerdendir. Egzersizle birleştiğinde çok daha az zamanda etkilerini göstererek kilo verdiren bir tekniktir. Çağın mucizesi olarak nitelendirilen bu yöntem yurt dışında Salzburg’lu bilim adamlarınca keşfedilmiştir. Hpoxi yöntemi 4 ayrı cihazdan yardım alınarak uygulanır. Neticesi ise 2 hafta sonunda görülmektedir. Yağ yakmak amacıyla uygulanır. Bölgesel olarak sıkılaşma sağlar ve hypoxi uygulamasıyla selülit görünümleri de minimal seviyeye indirgenir. Özel merkezlerde uygulanmaktadır.

Lipoliz

Aslında normal şartlarda yağ hücreleri ergenlik sonrası insanlarda artış göstermez. Fakat hareketsizlik, düzensiz beslenme, hormonal faktörler, ilaç kullanımları, stres, genetik faktörler sayesinde vücutta yeniden yağ hücrelerinin artışı tetiklenebiliyor. Bu artış gelen kilolarla birlikte hem kadınları, hem de erkekleri  görsel ya da sağlık yönünden rahatsız edebiliyor. Soğuk lipoliz çalışmalarıyla bu sorun kökünden çözümlenebiliyor.Cyro vakum sistemlerinin kullanıldığı bu uygulamalarda, yağ hücreleri öncelikle 45 derece ısıda ısıtılarak 5 – 10 derecede donduruluyor böylelikle yağ hücrelerinin fonksiyonları kristalleştirilerek donduruluyor ve bu hücreler yok ediliyor. Zamanla uygulama yapılan yerde yer alan ölü yağ hücreleri, lenfatik sistemle atılıyor. Böylelikle oluşan ısı sayesinde bölgede bir sıkılaşma ve gergin doku oluşturuluyor.

Evde Pilates Yaparak da Masrafsızca Bölgesel Olarak Zayıflayabilirsiniz

Evde kendi çabanızla bölgesel zayıflama tekniklerinden yararlanmak istiyorsanız öncelikle sorunlu bölgeyi tespit etmelisiniz. Örneğin kilolu bölge bacaklarsa; bol bol yürüyüş yaparak, bisiklete binerek ya da evde pilates hareketlerinden bisiklet ve pedal hareketlerinden yaparak kilo verebilirsiniz. Yine kalçalarınızda fazlalıklarınız varsa aynı şakilde yürüyüş, çömelme hareketi, bisiklet  – pedal çevirme hareketleri, bölgesel olarak kalçalarınızı eritmenizi sağlar.

Öte yandan bölgesel kilonuz simitler şekilinde karın ya da mide bölgesindeyse; eğilip – kalkma hareketleri, uzanma- streching hareketleri yapmanız gerekir. Yine elinize bir oklava alarak (bakışlarınız karşıya sabit, ayaklarınız yere sabit) oklavayı iki elinizle omuzlarınızın üzerine dayayarak, belinizden  sağa – sola dönerek de yanlarınızda ki fazlalıkları eritebilir ve ince bir bele sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here