Adet Sancısına İyi Gelen Bitki Çayları

Adet Sancısına İyi Gelen Bitki Çayları

Kadınların her ay yaşadığı ağrılı dönemdir şüphesiz adet dönemi. Büyük kısmında bu dönem fazlası ile ağır geçer. Fakat ağrı kesici ya da herhangi farklı bir ilaç kullanmayı istemez. Çünkü içeceği bu tarz ilaçlar bu dönemin uzamasına ya da farklı semptomlar göstermesine sebebiyet verebilir. Bu sebeple adet ağrılarına iyi gelebilecek bitki çaylarından tüketmek çok daha mantıklı gelir.

Adet Sancısını Gideren Bitkiler

Zencefil Çayı: Zencefil çayının ağrı kesici ve iltihap giderici özelliği yüzyıllardır bilinmekte. Bu sebeple adet ağrılarına iyi gelen bitki çaylarının başına zencefil çayını koyabiliriz. Günde 2 ya da 3 bardak zencefil çayı içerek daha rahat bir regl dönemi yaşayabilirsiniz. Zencefil çayına ise ister aktarlardan isterseniz de hazır bitki çayı paketlerinden ulaşabilirsiniz.

Papatya Çayı: Birçok insan papatya çayını daha çok yatıştırıcı ve sakinleştirici olarak görse de ağrı kesici özelliği de mevcuttur. Ayrıca şişkinliğe de iyi geldiği için adet döneminde yaşanan şişkinliğinizden de papatya çayı ile kurtulabilirsiniz. Papatya çayını bizler daha çok ağrının en şiddetli olduğu günlerde öneriyoruz. Ayrıca gün içinde 3 bardaktan fazla tüketmemeye dikkat edin. Birde uyku getirdiğini de unutmamanızı öneririz.

 

Melisa Çayı: Tıpkı papatya çayı gibi melisa çayı da hem adet ağrılarınıza hem de adet dönemi şişkinliğinizi atmanıza yardımcı olur. Melisa çayını da günde en fazla 3 bardak tüketmelisiniz.

Nane Çayı: Birçok yerde kullandığımız naneyi çay olarak da tükettiğimiz aşikar. Özellikle kış aylarının vazgeçilmezi olan nane adet ağrıları içinde bir numaralı dostunuz olacak.

Adet ağrılarına iyi gelen bitki çaylarını sizinle paylaşmış olsak da lütfen gün içinde tüketimine dikkat edin. Unutmayın ki bitki çaylarının da fazla tüketimi farklı sıkıntılar ortaya çıkarabilir.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)