Sosyal Medya

Kadınların sosyal medya kullanımı konusunda erkeklerden bir adım daha önde olduğu biliniyor. Facebook, İnstagram, Twitter, Pinterest ve Tumblr gibi onlarca platformda çok sık bir şekilde aktif olarak görülen kadınlar gün içinde mutlaka bu sitelere ziyaret gerçekleştiriyor. Kadınlar sosyal medyadaki tercihini daha çok İnstagram ve Facebook’tan yana kullanırken, sosyal ağlar üzerinden daha fazla paylaşım yapmayı tercih ediyor. Özellikle gündemden düşmeyen Facebook sayfaları kadınların daha yoğun ilgi gösterdiği ve uzun soluklu takipte kaldığı adreslerden biri oldu. Bu durum Facebook uygun sayfa beğeni konusunun bir adım daha ön plana çıkmasını sağlarken, bu şekilde sosyal medyada daha güçlü bir profil elde edilebilir.

Kadınlar Markalara Daha Fazla İlgi Gösteriyor

Öte yandan yapılan sosyal medya araştırmasına bağlı olarak, kadınların özellikle marka tutkunluğunun sosyal medya platformlarında daha sık bir şekilde ortaya çıktığı görülüyor. Kadınlar %54 oranında markaların takibini sağlarken, uzun zamanlı olarak bu markalar üzerinden alışveriş gerçekleştirebiliyor. Özellikle markalar doğru adım attığında ve İnstagram gibi sosyal medya platformları üzerinden İnstagram uygun takipçi hizmetlerine yöneldiklerinde, burada seslerini daha iyi bir şekilde duyurmaya başlayabilirler. Araştırmaların ortaya çıkardığı sonuçlara göre markalar özellikle daha fazla takipçiye ulaşma fırsatı yakalayabilecekleri bu hizmetten daha karlı çıkmış olacaklardır.

Kadınlar Sosyal Medyanın Büyümesine Yardımcı Oluyor

Öte yandan kadınların aktif bir şekilde sosyal medya hesaplarını kullanması bu dünyanın daha çok büyümesine ve gelişmesine yardımcı oluyor. Sadece son 12 aylık dönemin içinde 10 milyon yeni Türk kullanıcıya ulaşmış İnstagram bu konuda en iyi örneklerden biri halindedir. Özellikle İnstagram takipçi paketleri sayesinde bu sitede daha popüler bir profil oluşturmak mümkün olurken, her geçen gün hitap edilen kişi sayısında biraz daha artışın yaşanması mümkün bir hale gelir.

site: https://uyguntakipci.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here