Yüzdeki Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Genç kızlarda özellikler ergenlik döneminin başlangıcı olan 12 yaşından 21 yaşına kadar geçen süreçte en rahatsız durum yüz bölgesinde beliren sivilcelerdir. Özellikle 12 ile 21 yaş arasında çıkan siviceler ile sürekli oynamak ve sivilceleri sıkmak, hormansal değişiklikler ve cilt tipine bağlı olarak sivilcelerin sayısı artarak devam edecektir. Sivilcelerin hızlı bir şekilde yüzünüzde çoğalmasını istemiyorsanız özellikle sivilceleri sıkmamaya özen göstermelisiniz ve sabırlı olmalısınız.

Marsbahis

Sivilceler Nasıl geçer
Sivilceler Nasıl geçer

Ergenlik döneminde yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer diye kendi kendine soran genç kızlar için 3 farklı sivilcelerden kurtulma yöntemi sunmak istiyoruz. Tamamen doğal ve sağlıklı olan bu yöntemler sivilcelerin sadece ergenlik döneminde kalmasını sağlayacaktır.

Yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer sorusuna yanıt olarak limon suyu, karbonat ve bal ile hazırlanacak olan üç farklı yöntem sunacağız.

Sivilceler için Kesin Çözüm
Sivilceler için Kesin Çözüm

Yüzdeki Sivilce İzleri için Limon Suyu

Yüzdeki sivilcelerin hem geçici olmasına hem de iz bırakmasına engel olacak limon suyu, cilt beyazlatıcı etkisi ile dikkat çekmekte. Sivilceler için limon suyu yöntemini kullanmak için öncelikle yarım bir limonu alın ve bir çay tabağı veya kase içerisine tüm suyunu sıkın. Kulan çöpü veya pamuk ile limon suyunu sivilcelerin olduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın ve 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın.

Yüz bölgesine uygulanacak olan limon suyu masajı aynı zamanda cildinizin daha sıkı olmasını sağlar iken geç yaşlanmaya etki gösterecektir.

Yüzdeki Sivilce İzleri için Karbonat

Küçük bir kase içerisinde marketlerden alacağınız karbonattan bir tatlı kaşığı kadar koyu üzerine de iki tatlı kaşığı su ilave ettikten sonra yine pamuk yardımı ile yüzünüzdeki sivilcelerin veya sivilce izlerinin bulunduğu noktalara yine masaj yaparak uygulayın.

Karbonat hızlı etkisi ile yüzdeki sivilce izlerinden kurtulmak için en etkili yöntemlerden biridir.

Yüzdeki Sivilce İzleri için Bal

Kuru cilt tipine sahip olan ve yüzünde sivilce olan bayanların işi diğer cilt tiplerine göre daha zordur. Ancak artık üzülmeyin. İçerisinde doğal olarak zengin miktarda antibakteriyel özellikler bulunduran bal cilde bir tatlı kaşığı kadar limon suyu ile karıştırılarak uygulanmalı.

Limon suyu ve bal karşımı ile yüzdeki sivilceler ve sivilce izlerinden kurtulmak çok kısa süre içerisinde mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here