Yeni Bir Kavram: Online Pet Shop

Kedi ve köpeklerimiz için gidip alışveriş yapabileceğimiz yerler pet shoplardır. Son yıllarda alışveriş kavramı internet üzerinden de dönmeye başladığı için online pet shop sayısı da artmıştır. Tüketiciler hangi mecradan alışveriş yapacaklarına belli kalite standartları dahilinde karar vermektedirler.

Alıcıların bazıları özellikle yüzyüze alışverişten hoşlanırlar. Pet shoplar bu alışveriş yöntemi için uygun yerlerdir. Fakat pet shopların eksik kalan yönü ürün çeşitliliğidir. Belli bir metrekare içinde satılan ürün çeşitliliğinin kısır olması çok normaldir. Kedilerin temel ihtiyaçları ve belli markalara ulaşılabilen petshopların tam tersine online pet shoplarda ürün çeşitliliği tahmin edilemeyecek kadar çoktur.

Basit bir örnek verecek olursak, temel ihtiyaç olmayan fakat kedilerin çok sevdiği bir ürün olan kedi ödülü uygun olacaktır. Bir pet shopa girdiğinizde karşılaşacağınız ödül maması markası kısıtlı internet üzerinden araştırdığınıda onlarca marka ve çeşide ulaşabilirsiniz. Bu durum çok normaldir çünkü bir petshopun çok çeşitli ürün satması zordur. İnternet sayesinde yakalanan bu çeşitlilikten sonra müşterilerin online pet shoplardan sipariş vermeye devam etmesi durumu öne çıkmıştır.

Çeşitlilğin yanında diğer avantajlardan biri de taşıma derdidir. Özellikle kediler için yapılan alışverişlerin temel ürünü kumdur. Kumlar genellikle 8-10 kg arası satın alınmaktadır. Bu ürünü pet shoptan alıp taşımaktansa internetten alıp evinin önüne kargoyla gelmesini istemek çok doğaldır. Hem çeşitlilik hem de taşıma kolaylığı alıcıları internet sitelerinde gezinmeye yöneltmektedir.

Alışveriş yaptığınız iyi bir internet sitesi ise ondan vazgeçmeniz zor olacaktır. Müşteri hizmetleri ve destek hattı sizi doğru bir alışveriş yapmaya yönlendirecektir. Örneğin kedinizi kısırlaştırdınız ve uygun bir mama arıyorsunuz. Kedi mamalarında tüm markalarda kısırlaştırılmış kedi maması vardır. Fakat önemli olan kedinize en uygun olanını satın almanızdır. Kısır kedi maması tercih ederken dikkat etmeniz gerekenler mamanın içeriğidir. Somonlu, tavuklu, hindili ve kırmızı etli gibi birçok mama içeriği bulunmaktadır. Bu içeriklerin hangisinin kedinize uygun olduğunu öğrenmek için danışacağınız bir yer de deneyimli insanlardır. Online alışveriş sitelerinin destek hatları bu konuda çok önemlidir. Bu destek hatlarının bilgili olması tüketicileri siteye yöneltebilir ya da siteden uzaklaştırabilir.

Petlebi.com mutlu müşteri hizmetleri ve destek hattı bu konuda çok başarılıdır. İnternet üzerinden alışveriş yaparken sorduğunuz sorulara hızlı yanıtlar alabilirsiniz. Bu ilgi alışveriş tamamlandıktan sonra da devam eder. Herhangi bir sıkıntılı durumda yardım alacağınız kişiye kolayca ulaşır ve güleryüzlü bir hizmet almaya devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here