Vücut Şekline Göre Abiye Elbise Seçimi Nasıl Olmalı

2016 abiye modelleri

Biz bayanların çoğu üzerimize olan ve fazla sıkmayan elbiseleri tercih etmekteyiz. Bayanların çoğu da vücut şekline göre abiye elbise seçmektedirler. Bunların neler olduklarını sizler için sıraladık hanımlar.

Ters Üçgen Şekilli Vücut

Omuzlar geniş, göğüsler büyük, kalçalar dar ve bacaklar ince vücut şeklidir. Büstü vurgulayan vücut özelliğidir. Bu vücut şeklinde belden aşağıyı detaylandıran elbise seçimi idealdir. Elbisenin alt bölgesi pile ile detaylandırılabilir. Üst bölgesi oldukça sade bırakılmalıdır. Düz renk kumaşlar daha avantajlıdır. Belden aşağı olan alan desenli kumaşla hareketlendirilebilir.

Kum Saati Şekilli Vücut

Bel ince vücudun altı ve üstü orantılı vücut şeklidir. Kum saati vücut şekli diye ifade edilir. Kum saati vücut şekilli bayanlar daha şanslıdır.  Bel oyuntusunu çıkaracak elbise modelleri tercih edilebilir. Balık elbise modelleri, düz dar kesimtesettür abiye modelleri öncelikleri arasında bulunmalıdır.

Armut Şekilli Vücutlar

Üst beden küçük, belden aşağı kısmı geniş olan vücut biçimidir. Vücudu orantılı gösteren elbise düşünülmelidir. Bedenin üst kısmının vurgulandığı bir elbise tercihler arasında olmalıdır.  İki renk tesettür abiye modelleri bu vücut tipinde güzel durur.  Üst bedene katlı modeller uygulanabilir.

Elma Şeklindeki Vücut

Kısa boy, kalın bel, geniş omuz ve yuvarlak kalçalı bir vücut biçimidir. Elma vücut tipinde çok bol kıyafetler seçilmemelidir. Daha şişman ve kısa boylu gözükmesine sebebiyet verir. Üstü dar küçük bir bel yanılması verilerek altı geniş elbise modeller seçilmelidir.

Sizlere bir fikir oluşturması için sitemizde bazı tesettür abiye modellerini sizlerle paylaşacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here