Tozlu Giyim Deri Mont Ceket Modelleri

Ne kadar sene geçerse geçsin deri montların modası hiç geçmiyor. Her sene karşımıza farklı renkler farklı modellerle çıkan deri montlar daha uzun yıllar boyunca kadınların vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor. Sizde bir deri mont satın aldığınızda onu uzun yıllar giymek isteyeceksiniz ancak bunun için kaliteli bir mont tercih etmeniz lazım. Peki bunu nasıl yapmalısınız? Cevaplar burada buyurun.

Bakmanız gereken ilk şey derinin türü. Kuzu ve dana derisinden yapılan montların arasında bariz bir fiyat farklı olacaktır bu yüzden bütçenize göre seçiminizi yapmanız gerekir. Ancak Kuzu derisinin bir miktar esnediğini unutmayın ve beden tercihinize bu açıdan dikkat edin. Dikkat etmeniz gereken diğer şey ise işçilik. İşçilik kalitesini montun astarına veya dikiş yerlerine bakarak rahatça anlayabiliriz. Dikişin düz bir doğrultuda devam etmemesi bir ilmek atlaması size işçilik hakkında fikir verecektir.

Montunuzu alırken bilinen markaları tercih etmelisiniz. Çünkü gerçek deri diye satılan yüzlere mont aslında suni deriden imal edilmiştir. Montu kıvırıp çatlama olup olmadığını kontrol ederek sizde gerçek olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Gerçek deri olduğu iddia edilen bir mont kıvırdığınızda çatlama oluşturuyorsa oradan koşarak uzaklaşın. Gerçek derinin ayrıca kendine özgü bir kokusu vardır. Ancak bu koku kolay kolay rahatsız edici değildir. Eğer rahatsız edici bir koku alıyorsanız boyama sırasında zararlı kimyasallar kullanılmış olabilir.

Son olarak kalite belgesi ile satılan deri montlar her zaman daha güvenilirdir. Bunları dikkate alarak sizde Tozlu Giyim Deri mont modellerine bakabilirsiniz, esen kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here