Salon ve Yemek Odası Takımları

Ev mobilyası alışverişi yaparken olmazsa olmaz parçaların başında yemek odaları gelmektedir. Özellikle Türk kültürümüzden gelen misafirperverlik, yemek odalarını daha önemli bir ihtiyaç haline getirmektedir.

Yemek Odası Takımları

Unutulmayacak keyifli anılara sahip olunacak bir yer olan yemek odaları tasarımı ve seçim açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Yemek masası, sandalyeler ve büfeden oluşan yemek odası takımları,  koltuk takımları ile de uyum içinde seçilmeli ve salonun bir bütün olarak kullanılmasını sağlamalıdır.

Mobilya denilince akla gelen en önemli malzeme olan ahşabın ağırlık olarak kullanıldığı yemek odaları, tıpkı  yatak odası takımları gibi özel bir tasarım gerektirmektedir.

Yemek Odası Takımları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni ev tasarımlarında modern olmak isteyen herkesin bir numaralı tercihi olan  yemek odası takımları, yemek odasının yerleştirileceği odanın büyüklüğüne ve mobilya seçimlerine göre değişiklik göstermektedir.

Özellikle koltuk takımlarıyla aynı odada kullanılacak olan yemek odası takımları, ya koltuk takımları ile aynı renk olarak seçilmeli ya da açık tonlarda tercih edilerek odanın daha geniş ve ferah bir görüntüye ulaşmasını sağlamaktadır.

Özellikle eski tip mobilyaların daha kullanışlı olmaları sebebiyle  yemek odaları daha sık tercih edilmekte, ancak tasarım yapılırken daha modern çizgiler ve renkler kullanılarak demode görüntü ortadan kaldırılarak daha modern, daha şık ve zarif bir tasarım ortaya çıkmaktadır.

 

Yatak Odası Takımları

Eski ürünlerin yeni tarzlarda yenilenmesi anlamına gelen  mobilya, günümüze ait trendleri, moda renkleri ve kumaşları birleştirerek ortaya harika mobilya takımları çıkarmakta ve beğenilere sunmaktadır.

Mobilya akımının özellikle  koltuk takımları ve yatak odası takımlarında yer alması ise bu konuya ayrıca dikkat çekilmesine neden olmaktadır.

Yatak Odası Modelleri

Yatak odası takımları tasarlanırken, tasarım olarak eski dönemlere ait tasarımlar ağırlıkta olup kumaş, renk ve desenlerde günümüz modası kullanılarak ortaya muhteşem sonuçlar çıkmıştır. Özellikle geçmiş döneme ait mobilyalara hayranlık duyan kişiler için ideal olan  yatak odası takımları, tercih edileceği zaman özellikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da bulunmaktadır.

Yatak Odası Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası kişinin dinlenmesi ve uyuması için kullanılacağından dolayı şıklığı düşünülürken aynı zamanda kullanışlı ve rahat da olmalıdır. Bu sebeple tasarlanırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır.

Özellikle büyük odalara değil de küçük odalara sahip olan kişiler yatak odası mobilyası seçecekleri zaman ebat olarak daha küçük ebatlar seçmeli ve odayı bu sayede kalabalık ve küçük görüntüden kurtarmayı amaçlamalıdırlar. Bunun yanı sıra, yatak modeli seçileceği zaman baza yer alan modeller tercih etmek de küçük yatak odalarına sahip olanların dikkat etmesi gereken bir noktadır.

Mobilya şıklığını odanın her noktasında hissettirmek ve aynı zamanda geniş bir oda görüntüsü yakalamak için ayna kullanımına başvurulabilmektedir. Bu sayede hem oda daha geniş gözükecek hem de yaptığınız  mobilya seçimleri kendini daha fazla gösterebilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here