Salatalık Diyeti

ABD’li diyet uzmanları tarafından yapılan açıklamada, fazla kilolarından şikayetçi olanlar için salatalık diyetini önerdi. Salatalık diyeti ile 14 günde 7 kilo vermeniz mümkün.

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde, formda girmek adına kalorisi düşük besinlerin tüketilmesine özen göstermek gerekiyor. Kısa zaman içerisinde fazla kilolarından uzaklaşmak isteyenler için ABD’li uzmanlar salatalık diyetini yapmalarını tavsiye etti. 14 gün sonunda tam olarak 7 kilo vermeyi sağlayan bu diyetin temelinde ise salata ile beslenmek yatmakta.

toptan-salatalik

Herhangi bir sağlık problemi olmayanlar için tavsiye edilmekte olan bu salatalık diyetinde tüketimine izin verilmekte olan gıdalar ise ;

3 dilim kepekli ekmek, yarım kilo meyve, 2 adet haşlanmış patates, 15 gram ızgara tavuk, 2 adet haşlanmış yumurta ve şekersiz çay tüketilmesinin yanı sıra sınırsız olarak salatalık tüketilebilir.

salatalik-cayi-660x330

Öğle ve akşam öğünleri arasında tüketilmesi gereken içecekler ise;

1 avuç ıspanak, 1 elma, zencefil, 1 salatalık, ceviz ve bademden oluşan malzeme ile hazırlanacak içecek tüketilmelidir.

İçeceğin hazırlanışında, ilk olarak ıspanak ve elma blenderden geçirilerek, soyulmuş olan salatalık ve taze zencefil ilave edilir. Sonrasında ise ezilmiş badem ve cevizle süslemesi yapılır. Bu mineral ve vitamin açısından oldukça zengin olan içecek enerjinizi de yükseltir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here