Saçlara Muz Maskesi Nasıl Yapılır

Tüm kadınların en büyük isteği, yıpranmamış, kırılmamış, ve yumuşak saçlara sahip olmaktır. Bu saçlara sahip olabilmek için de birçok pahalı ve işe yaramayan kreme şampuana para vermekte, bir de yararlı bir sonuç alamazken, saçlarını kimyasal kremler ile daha da yıpratmaktadırlar. Ancak yumuşak saça sahip olmak isteyen her kadın artık bu isteğini hem ucuz, hem doğal hem de olumlu sonuçlar veren bir yolla karşılayabilmektedir. Bu yol ise; yazımızın da başlığından anlayabileceğiniz gibi ”Muz Maskesi”.

Muz maskesi, saçın yumuşamasını ve yıpranan saçların güçlenmesini sağlıyor. devamlı para verdiğiniz ve kimyasal olan kremlerin yerini muz maskesine rahatlıkla bırakabilirsiniz. Hem de en ucuz ve doğal yoldan. Peki, ama muz maskesini yapmak için almamız gereken malzemeler neler? İşte sorunun cevabı;

Muz Maskesi Yapılışı

Malzemeler;
*1 adet orta boy muz
*Yarım avakado
*1 adet yumurta
*2 yemek kaşığı kadar bal
*3 yemek kaşığı kadar kaymak
*3 yemek kaşığı kadar sızma olmak şartı ile zeytinyağı
Malzemeleri aldıktan sonra şimdi de yapılışına göz atalım.

Yapılışı;
1 adet orta boy muz ve yarım avakadoyu geniş bir kabın içinde ezin. Ezmiş olduğunuz bu ikiliye 1 adet yumurtayı, 2 yemek kaşığı balı, 3 yemek kaşığı kaymağı ve 3 yemek kaşığı sızma zeytin yağını ekleyin. Bütün malzemeleri karıştırın.
Hazırlamış olduğunuz muz maskesini saçlarınızın köklerinden başlayarak uçlarına doğru sürün. Sürdüğünüz maskeyi yarım saat kadar saçınızda bekletin. Ardından saçınızı durulayın. Saçınızı durularken kremsiz şampuan kullanın.
1 hafta sonra muhteşem sonucu göreceğinize emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here