Saç Dökülmesine Sarımsak Yağı ile Son Verin

Sarımsak Yağı ile Saç Dökülmesini Engelleyin

Saç dökülmesi günümüzde; stres, uykusuzluk, aşırı çalışma, dengesiz beslenme, düzensiz uyku, kimyasallar ya da hava kirliliği hatta genetik etkiler nedeniyle özellikle erkeklerin kabusu olmuş durumda. Ama evde basit ve maliyetsiz bir şekilde sarımsak yağı kürleri yaparak saçlarınıza yeniden kavuşacağınızı biliyor musunuz?

Saç boyaları, fön aletleri, kullandığımız suyun ph derecesi, jöle – spreyler gibi kimyasallar bile saç tellerimizi birer birer dökerek her gün bir sürü saç teli kaybına neden olabilmekte. Bazılarımızsa vitamin ve mineral açığı nedeniyle bu durumu yaşayabiliyor. Saç kökünde yaşanan sorunlar, saç derisinin problemli oluşu, aşırı kepeklenme, hava alamayan saç derisi de saç dökülmesinin başlıca sebeplerindendir.

Sarımsak Yağı Bu Saç Dökülmesine Etkili Bir Çözüm

Ve elbetteki bu konuda da her derde deva olarak sahneye  sarımsak çıkıyor. Zira sarımsağın içinde yer alan antibakteriyel etkenler, kalsyum, vitaminler, sarımsağın kan dolaşımını arttırıcı etkileri sayesinde saç kökleri daha fazla oksijene kavuşuyor ve sarımsaktan fayda alıyor.

Sarımsağın İçinde Hangi Vitaminler Var?

Saç için en gerekli viytaminler; C, B1 ve B6 vitaminleridir yanı sıra bu vitaminler en çok sarımsakta bulunur. Saçlardaki kolajen dokuyu arttıran sarımsak, aynı zamanda saçlarda olduğu kadar  vücudumuzda yer alan sinirlere, tırnaklara, kirpiklere dahi çok iyi geliyor. İçinde yer alan mineraller sayesinde sülfür zengini olan, E vitamini içeren ve selenyum barındıran sarımsak aynı zaman da da büyük bir antioksidan kaynağı bildiğiniz gibi. Saçlarınızda sarımsağı tek başına kullanabileceğiniz gibi, hassas bir cilde sahip olan alerjik bir kişiyseniz, sarımsağı tek başına da kullanabilirsiniz. Dilerseniz sarımsağı döverek zeytinyağında beklettiğiniz gibi evde yapabileceğiniz bu yağı aktarlardan hazır olarak sarımsak yağı şeklinde de satın alabilirsiniz.

Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır?

Aktardan aldığınız bir şişe sarımsak yağını gece yatmadan önce bir pamuk yardımıyla özellikle saç köklerine uygulayın. Ardından parmak uçlarınızla saç köklerine furiksiyon yapın. Eğer streç folyo ve üzerine havlu sararak bir gece boyu saçlarınızdaki bu uygulamayla uykuya geçerseniz, sarımsak yağının etkileri saçlarınızda daha iyi nüks edecektir. Bu uygulamayı haftada 2 – 3 kez yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here