Özel Sağlık Sigortası Nedir Neleri Kapsar

Sağlık sigortaları günümüzde en fazla tercih edilen sigorta türlerinin başında gelmektedir. Beklenmedik, ani bir şekilde ortaya çıkan sağlık sorunların tedavi edilmesi için, özel sağlık sigortası hizmetleri tercih edilmektedir. İhtiyaç duyacağınız her anınızda sağlık sigortaları sizin yanınızda olacaktır. Ata Brokerlik firmamızda sağlık sigortası konusunda bizi tercih edecek müşterilerimize yardımcı olabileceğimizi belirtmek istiyoruz.

SGK’nın sağlık konusunda karşılamış olduğu bir takım hizmetler bulunuyor. Bu bir takım hizmetlerin dışında sağlık hizmetlerini daha da genişletmek isterseniz, özel sağlık sigortalarından yararlanabilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi sağlık hizmetlerini daha geniş kapsam içerisinde almak için bu sigorta türünden yararlanmak istiyor. Bizler de Ata Brokerlik olarak sağlık sigortası konusunda merak edilen pek çok noktayı sizlere açıklayacaktır.

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI NEDİR?

Özel sağlık sigortası nedir sorusu, günümüzde vatandaşlar tarafından çok fazla sorulmakta ve araştırılmaktadır. Özel sağlık sigortası kullanan kişiler, sağlıklarında karşılaşabilecekleri, kazalar ya da hastalıklar için, kendilerini koruma altına alabilecekleri bir paket türü olarak da tanımlanabilmektedir. Belirlenen özel durumlar ya da limitlere karşı kişi kendini koruma altına alabilir.

Bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız sizin için bir poliçe hazırlanacaktır. Hazırlanacak olan bu poliçe içerisinde sizin isteklerinizde baz alınarak, bir takım teminatlar eklenmektedir. Özellikle kişi sağlık durumuna göre teminatları ön plana almalıdır. Sigorta şirketleri burada ayrılarak, müşterilerine farklı fiyatlar ve teminatlar sunmaktadır. Ata Brokerlik olarak sizlere en geniş kapsamlı, ÖSS sunacağımızı belirtmek istiyoruz. Kişiler bu sigortayı tercih ettiklerinde, diledikleri doktorlara muayene olabilir, tedavilerini gerçekleştirebilir.

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

Özel sağlık sigortası içerisinde pek çok teminat kapsamaktadır. Aslında teminatlar, hizmeti alacak kişiler tarafından belirlenmektedir. Bu şekilde teminatların daha geniş olacağını belirtmemiz gerekiyor. Hastalık veya kaza durumunda meydana gelebilecek sorunların karşılanması için kişinin sağlığını güvence altına almaktadır. Bu sigorta türünün bir takım şatları bulunmaktadır. Eğer doğru bir şekilde hizmet almak ve aldığınız hizmette herhangi bir sıkıntı yaşamamak istiyorsanız, bunun için hizmet alacağınız firmayı doğru bir şekilde tercih etmeniz gerekmektedir. ÖSS’nin teminatlarına değinmeden önce, tedavilere değinmemiz daha doğru olacaktır. Nu hizmetin içerisinde barındırdığı hizmetler şu şekildedir:

Ayakta Tedavi Hizmeti: TSS’de olduğu gibi özel sağlık sigortasında da ayakta tedavi hizmeti alabilirsiniz. Ayakta tedavi denilince içerisinde doktor muayenesi, ilaçlar, tercih edilecek fiziksel tedaviler, tahliller ve röntgenler gibi pek çok noktayı barındırmaktadır.

Yatarak Tedavi Hizmeti: Yatarak tedavi hizmeti, hastanede kalan kişilerin gerekli tedavileri görmelerini sağlamaktadır. Radyoterapi ya da kemoterapi gibi yatarak alınan hizmetler burada ön planda olmaktadır. Bu tür hizmetleri gördüğünüz zaman herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Tercih ettiğiniz ÖSS sizler için karşılayacaktır.

Ayakta olan tedavi yöntemleri şunlardır:

 1. Doktor muayenesi
 2. Röntgen
 3. Laboratuar
 4. Fizik tedavi
 5. İlaçlar
 6. İleri tanı yöntemleri

Yatak olan tedavi yöntemleri için:

 1. Ameliyat
 2. Günlük oda hizmetli
 3. Günlük yemek hizmetleri
 4. Refakatçi giderleri
 5. Suni uzuv hizmetleri
 6. PSA tarama giderleri
 7. Mamografi

Görüldüğü gibi ÖSS’de farklı sigorta teminatları içerisinde bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklar için de ÖSS yapılabilmektedir. Çocuk aşıları, diş tedavileri, rutin aşılar gibi durumlar da ayakta tedavi kapsamında bulunmaktadır.

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI FİYATLARI

Özel sağlık sigortası fiyatları bilgisini net olarak ifade edemeyiz. Çünkü fiyatlar, aşağıda sıraladığımız durumlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak fiyatları etkileyen durumlar şu şekilde olacaktır.

 • Kişinin sağlık durumu
 • Daha önce geçirmiş olduğu hastalıklar
 • Yaş, cinsiyet, medeni durumlarla ilgili bilgiler
 • Aile geçmişleriyle alakalı hastalıklar
 • Kalp damar ve şekerle alakalı rahatsızlıklar

Görüldüğü üzere hastalık ve aile geçmişi ile alakalı durumlar, ÖSS’nin fiyatlarını belirlemektedir. Sizler de sağlık sigortası için başvurduğunuzda bu noktalarla değerlendirileceğinizi ifade etmek istiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here