Mikroblading Kaş Kontürü Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Mikroblading kaş kontürü hakkında merak edilen her şey bu yazımızda sizlerle! Kalıcı makyaj uygulamaları gün geçtikçe daha fazla kadın tarafından tercih ediliyor. Üstelik bu uygulama kadınların hayatını kolaylaştırıyor. Bu uygulama kişiye özel olarak yapılmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamasını dövme olarak kabul etmemelisiniz. Dövme sırasında derinizin daha derininde bulunan katmanlarına inilir. Ancak kalıcı makyajda aynı derinliğe inilmez. Kalıcı makyaj ile kusurlu bulduğunuz bölgelerinizdeki kusurlar kapatılır ve güzellikler ortaya çıkartılır. Microblading kaş kontürü uygulaması ile günün her anında bakımlı olabilirsiniz. Yoğun çalışma saatleri arasında, hazırlanmak için yeterli zaman olmadığında; kalıcı kaş makyajı kurtarıcı bir uygulamadır. Kalıcı kaş makyajı yaptıranlar vakit kaybetmeden mükemmel bir görünüme sahip olabilirler.

Kaşlar yüzünüzdeki ifadeyi belirler. Daha etkileyici bakışlar için kaşınız yüzünüze uygun olarak tasarlanmalıdır. Bu yüzden kaşlarınızı düzenli olarak alabilir ve aradaki boşlukları kaş farı ile doldurursunuz. Bu işlemi her gün yapmak sizin için zorlaşabilir. Özellikle açık tenli ve ince telli kaş kılları olan kadınlar, bu işlemi yaparken daha çok zorlanırlar. Ayrıca bir süre sonra kaşlarınız seyrelmeye başlar. Bu yüzden zaman içinde seyrelen ve tasarımı bozulan kaşlarınız, doğal kıl tekniği microblading ile düzeltilir.  Mikroblading kaş kontürü uygulaması uzun bir süre kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bu yüzden uygulama yapılırken profesyonel bir uzmandan yardım almanız gerekir. Microblading işlemini bu alanda tecrübeli kalıcı makyaj uzmanlarına yaptırmalısınız. Sizin güzelliğinizi ve yüz hatlarınızı ortaya çıkaracak uzmanla çalışmalısınız. Aylin Çetinkaya ve ekibi kalıcı kaş makyajı uygulamalarını profesyonel bir şekilde yürütüyorlar.

Microblading UygulamasınınAşamaları Nelerdir?

En çok merak ettiğiniz konulardan biri, microblading uygulaması sonunda nasıl bir görünüm kazanacağınızdır. İşlemi yaptıracağınız kişi, profesyonel bir kalıcı makyaj uzmanıysa sonucu en baştan görebilirsiniz. Microblading uygulamasını yapacak uzman işlemden önce yüz şeklinize uygun olan tasarımı belirlemelidir. Bu noktada uzmanın sizi doğru yönlendirmesi çok önemlidir. Hangi yüz tipine hangi kaş tasarımının yakışacağı hassas bir konudur. Microblading uygulaması başında yanlış karar vermeniz durumunda¸ daha sonraki işlemler yanlış işlemin üzerine yapılacaktır. Bu yüzden yapılacak tasarım oldukça önemlidir!

Tasarımı belirledikten sonra önemli olan konu renk seçimidir. Kaşlarınızla aynı tonda renk seçmeniz gerekir. Microblading kaş kontürü uygulamasını yaptıracağınız stüdyoda geniş renk alternatifleri olmalıdır. Orijinal kalıcı makyaj boyalarının maliyeti yüksektir. Bu yüzden bazı işletmeler, birkaç ana renk üzerinden karışım yaparak farklı renkler elde edebilirler.  Renk karışımı yöntemiyle kaşınızın tam rengini tutturmak riskli bir durumdur. Kalıcı makyaj uzmanınız kaşınıza en uygun rengi orijinal katalogdan seçmenizi sağlamalıdır. Kaş renginiz için seçim yaparken saçlarınızın boyalı olduğu rengi kullanmak isteyebilirsiniz.  Ancak biz orijinal saç ve kaş renginize sadık kalmanızı öneriyoruz. Mesela saçlarınızı sarı renge boyadıysanız ve ten renginiz kumralsa,  kaşlarınızın orijinal renginde seçim yapabilirsiniz. Bu sayede kalıcı kaş kontürünü daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Doğru kaş tasarımı ve doğru rengi seçtikten sonra uygulama bölümüne geçebilirsiniz. Microblading uygulamasını yapan kalıcı makyaj uzmanı mutlaka kaş kıllarınızı doğal görünümünde çizmelidir.  Her insanın kaş kıllarının çıkış yönü, açısı, kalınlığı ve uzunluğu farklıdır. Kaş çizimi yapan uzmanın bu kriterlere uyanbir çizim yapması uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Tüm aşamaları profesyonel olarak yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Stüdyodan çıktıktan sonra hiç kimse kaşlarınızda kalıcı bir makyaj uygulaması yapıldığını anlamayacaktır. Değişimi sadece kaşınızın önceki halini yakından bilen kişiler fark edebilir. Dikkat etmeniz gereken durum, değişimin doğal bir görünümde olmasıdır.  Microblading kaş kontürü uygulaması sonucunda ortaya çıkan en iyi uygulama örneklerini, işlem öncesi ile işlem sonrası fotoğraflarını ve videolarını inceleyebilmek için kalıcı makyaj uzmanlarının internet sitelerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Microblading Uygulama Sürecinde Acı

Her insan farklı eşiklerde acı duymaya başlar. Bu yüzden microblading sırasında hissedilen acıdan sadece genel bir şekilde bahsedebiliriz. Microblading kaş kontürü yaptıran kişiler; işlem sırasında batma hissi yaşadıklarını, bu batmanın büyük bir rahatsızlık vermediğini belirtiyorlar. Anestezik kremler, kaş kontürü uygulamasında acıyı azaltmak için kullanılıyor. Kremler yardımıyla microblading kaş yaptıranlar için acı en az seviyeye iniyor. Uygulama süreci cilt yapınıza göre değişiklik gösterebilir. Cildinizdeki nem oranı ve nem yoğunluğu microblading uygulama sürecini direkt olarak etkiler. Bu acı dövme sırasındaki acıyla karıştırılmamalıdır. Dövme sırasında hissedeceğiniz acı, microblading kaş kontürü sırasında hissedeceğiniz acıdan oldukça farklıdır. Kaş kontürü uygulamasında dövmeye göre çok daha az acı hissedersiniz. Microblading uygulaması uzun süre kalıcılık gösterir. Bu süre ve kazanılacak zarif görünüm düşünüldüğünde duyulacak acı önemsenmeyebilir.

 

Microblading Kaş Kontürü Kalıcılığı

Kaş kontürü yaptırmayı düşünüyorsanız bu uygulamanın ne kadar süre kalıcı olduğunu merak edebilirsiniz. Microblading kaş kontürü uygulaması yarı kalıcı olarak tanımlanır. Yani kalıcı kaş makyajı yöntemi olan microblading uygulamasında kullanılan boyalar zamanla hücrelerin fizyoloji fonksiyonuyla kaybolurlar. Microblading uygulamasının yapıldığı bölgedeki hücreler zamanla içinde kullanılan boyaları parçalar. Bu durumu cildinizin yaraları tedavi etmesine benzetebilirsiniz. Cildiniz uygulama yapılan bölgedeki boyaları yok eder. Microblading uygulaması ömür boyu kalıcı değildir. Zamanla kaybolabilir ve yenilenmesi gerekebilir. Microblading uygulaması ortalama 1 yıl kalıcılığa sahiptir. Kalıcılık süresi cilt yapınıza göre değişiklik gösterebilir. Yaptırdığınız microblading uygulamasından memnun kalmanız durumunda bu uygulamayı belli aralıklarla tekrarlamalısınız. Belli aralıklarla uygulamayı tekrarlamanız kaybolma sürecini ortadan kaldırır. Uygulamayı kaybolma süresine bağlı olarak 1 yıl ile 1,5 yıl arasında tekrarlamalısınız. Yenileme işlemi sırasında isteğinize bağlı olarak rötüş ve farklı değişiklikler yapılabilir.

Microblading Kaş Kontürü Fiyatları

En kaliteli microblading kaş kontürü işlemlerini İstanbul şehrinde hizmet veren kalıcı makyaj uzmanlarına yaptırabilirsiniz. Microblading fiyatları işlemin yapıldığı stüdyoya ve işlemi yapan uzmana göre değişiklik gösteriyor.  Kalıcı kaş kontürü uygulamasında kalite; tecrübe ve bireysel yetenek ile belirlenir. Kaşlarınızı teslim ettiğiniz uzman; yüzlerce cilt tipinde, kaş tasarımında ve farklı renklerde uygulama yapmış olmalıdır. Her kaşın kendine ait bir yapısı vardır. Bu yüzden her işlem sonunda ortaya farklı sonuçlar çıkar. Fiyata dikkat etmeden önce microblading uygulaması yapacak uzmanı doğru olarak seçmelisiniz. Güncel fiyat bilgisi için www.aylincetinkaya.com internet adresini ziyaret edebilir ve 0212 705 0 111 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here