Meme Kanserine Zeytinyağı iyi Geliyor

Çağımızın hastalığı olan kansere sebep olan birden fazla faktör yapılan araştırmaların sonucunda ortaya çıktı. Kanser hastalığına yakalanmada ki en büyük etkenlerden birisi ise sağlıksız bir biçimde beslenmek.
Yaşam süreci içerisinde toplam tüketilmiş olan yağdan çok, tüketilmekte olan yağın cinsi önemlidir. Zeytinyağı ise kanser hastalığı tedavisinde önemli bir yere sahiptir.
Tüketilmekte olan gıdaların kanser hastalığına büyük etkisi bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar, hatalı bir şekilde dengesizce beslenme yapmak, besinlerin yanlış pişirilmesi ve hazırlanışı yöntemlerinde kansere karşı büyük rol oynadığı belirtildi. Bu duruma örnek olarak sağlıklı olan yağların ateş ile fazla temas etmesi yağın yapısını bozarak kansere öncü maddeleri meydana getirdiği vurgulandı.

zeytin yağı
Kanser hastalığını tetikleyen besinler ise, derin yağ içerisinde kızartılmış olan besinler, nitrit ve nitrat içermekte olan besinler, kimyasal madde kalıntıları içeren besinler, işlem görmüş sosis, sucuk, salam gibi et ürünleri, nemli ortam içerisinde kalmış aflatoksin oluşmuş tahıl ve yağlı tohumlar, renk verici kullanılan hazır gıdalar, yapay tatlandırıcılar ve hazır gıdalardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here