Light Süt Kalp Hastalıklarını Önlüyor

Uzmanların son yaptıkları araştırmalara göre süt ve süt ürünleri ile düzenli bir şekilde beslenilmesi durumunda, çeşitli hastalıklara karşı kalbi koruduğunu ve kilo koruma yönteminde kolaylık sağladığı ortaya çıktı.

light süt

Uzmanların konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’ Hayatımızda her an süt ve süt ürünlerinin tüketimini yapmak önemli olduğu kadar, kiloyu kontrol etmede de süt, yoğurt ve ayran oldukça öneme sahip besinlerdir. Teknolojik gelişmelerden yararlanılarak elde edilmiş olan light süt, içermiş oldukları ile sadece yağ konusunda diğer tam yağlı olan sütlerden kendisini ayırmakta. Tabi ki yine tüm besleyiciliğini korumayı sürdürüyor’’ ifadeleri kullanıldı.

Yaşam sürecimizin her anında kalsiyumun çok öneme sahip bir mineral olduğunu unutmamak gerekiyor. Bundan dolayıda süt tüketimi, hem büyüme ve gelişme hem de yetişkinlik çağında olan insanlarda, özellikle kadınlar üzerinde menopoz ile gelişme gösteren kemik erimesini önlemeye yönelik mutlak suret ile önerilmektedir. Her gün düzenli olmak koşulu ile en az 2-3 su bardağı süt tüketimi yapmalı ve mutlaka yağ içermeyen süt tercihinde bulunmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here