Kuru bir cilde bakım nasıl yapılmalıdır

cildin kuru olması

Değişen yaşam koşulları ve düzensiz havalar cildimizin kurumasına neden olur. Bu yüzden bakımı oldukça önemlidir.  Kullanacağımız nemlendirici ürünlerin doğal olmasına dikkat etmeliyiz.

Hatta direkt ürünü almak yerine bir doktora başvurup önerilen ürünü almak daha doğrudur. Kuru ciltlere özel bakım yaparken nasıl ve neyle temizleyeceğimiz oldukça önemlidir. Çünkü cilt oldukça hassas ve naziktir. Bazı ürünlerin içerisinde küçük parçacıklar vardır. Cildi tahriş edecek bu parçacıklı ürünleri kullanmak cildin daha da kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olur. Bu yüzden daha yumuşak ürünleri kullanmalıyız. Kuru ciltleri sıcak su yerine ılık ve içme suyuyla yıkamak gerekir. Yüz yıkarken kullanacağımız sabunlar da önemlidir. Ama sabun yerine temizleme jeli, temizleme sütü gibi ürünleri kullanmayı tercih etmek daha doğrudur.

Bakım yaparken düzenli ve doğru bir şekilde yaparsak daha iyi sonuçlar alırız.  Kuru ciltler oldukça hassas oldukları için neme ihtiyaçları vardır. Bunu nemlendirici kremlerle, maskelerle, kürlerle ve losyonlarla sağlayabilirsiniz.

Cilt bakımında en önemli faktör doğallıktır. Kuru ciltlerin özellikle doğal ürünler ve doğal maskeler de kullanması çok önemlidir. Cildinize hasar verecek kimyasal ürünleri kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here