Kısa Saç Modelleri İle Dikkat Çekin

Saçlar özellikle kadınların vücutlarında en çok özen gösterdiği bölgedir. Bunu bilmeyen kimse yoktur. Uzun saçlar, dalgalı saçlar, kesimler, boyalar ve daha birçok işlemi saçlarına uygulayan kadınlar saatlerce kuaförde vakit geçirmekten çekinmezler. Maddi olarak da kadınların gönül rahatlığı ile para harcadığı nadir şeylerden biridir saçlar. Kadınlar genelde eskiden beri uzun saçları daha çok benimserler.

2016-kısa-sac-modelleri-9

Saçlarınızda kısa moda akımı yaratın

Fakat bu algı yavaş yavaş değişmeye başladı. Artık kadınlar arasında kısa saç modası giderek yaygınlaşıyor. Kısa saç modelleri ile kadınlar tarzına farklı bir boyut kazandırıyor. Kısa saç modelleri ile kadınların çehreleri bambaşka bir hal alıyor. Peki, kısa saç modelleri nelerdir? Kısa saç kimlere yakışır?

Kısa Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Saçların uzun ya da kısa olmasından ziyade kesim şekli yakışıp yakışmayacağını belirler. Kadınların yüz hatları birbirinden farklı olabilir. Bu demek oluyor ki her saç modeli her kadına aynı şekilde yakışmayacaktır. Kısa saçlarda da durum aynen böyledir. Kısa saç isteyen kadınların tamamına kısa saç yakışabilir. Fakat kısa saç için öncelikle yüz şeklinize hangi saç modelinin yakışacağını bilmek gerekir.

Kısa saç modelleri nelerdir?

Kısa saç modelleri için yüz şekillerinden yola çıkacağız. Yüzünüze en uygun saç modelini sizler için derledik. Kare yüze sahip olan bayanlar için saçlarınızı en az çenenizin hizasında kestirmeniz daha şık duracaktır. Kare yüze sahip bayanlar da bu kesim daha çok yakışacaktır.

Buna biraz dalga katarsanız daha şık duracaktır. Kalp şeklinde bir yüz sahibi bayanlarda ise saçınızın arkasından öne doğru uzanan ve asimetrik şekilde gelen bir saç modeli çok güzel duracaktır. Alın bölgesinden çene bölgesine doğru daralacak şekilde kesim yaptırın. Yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanlar için saçlarının yanları kısa üstleri uzun bırakacak şekilde yapılan saç modeli zarif duracaktır.

Oval şekilli yüze sahip olan bayanlarda eskiden küt kesim dediğimiz saç modeli daha uygun olacaktır. Şakak kısmından katlarla başlayacak olan saç modelinde kakülde kullanmanız daha güzel görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Uzun yüze sahip bayanlarda ise bir tarafı uzun bir tarafı kısa asimetrik kısa saç kesimi daha güzel bir görünüm yaratacaktır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here