Kireçlenmeyi Önlemenin Yolları

İnsan vücudu açısından oldukça öneme sahip omega-3 yağ asidi sadece kalp krizi ve felci önlemek ile kalmayarak, tendon, kas ve eklem bölgelerindeki meydana gleen kireçlenmeyi de önlüyor.
Uzmanlar Omega-3 yağı sadece balıkta bulunmadığına dikkat çekerek, yumurta, keten tohumu ve cevizde de yer aldığını ifade etti.
İnsan vücudu açısından hayati bir öneme sahip olan omega-3 yağ asidini maalesef vücut kendisi üretemiyor. Bundan dolayı alınacak gıdalar ile bu yağın vücuda takviye edilmesini sağlanması gerekiyor.

OMEGA-3
Vücut anne karnındaki dönemden itibaren omega-3 besinine karşı ihtiyaç duymaya başlıyor. Bu süreç insanın yaşam süresince de devam ediyor. Omega -3 alımı yapılırken ilk olarak anne sütü ile olmuş olduğundan, anne sütündeki önem burada bir sefer daha karşımıza geliyor.
Uzun süre boyunca omega-3 yağ asidi, ilk sırada romatoid artirt olmak üzere, romantizmal olan hastalara neden olan yangıya neden olan kimyasallarda azaltma sağlamış olduğu için ağrı kesici ve anti- iflamatuar olarak kullanımı yapılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here