Hızlıca Göbek Eritme Diyetleri Hangileri

Hızlıca göbek eritmek

Sadece dış görünüş için değil, genel anlamda da sağlıklı bir yaşam için vücut kitle indeksine uygun bir boy ve kiloda olabilmek önem taşıyor. Ama her zaman bu kadar fit, bu kadar kusursuz olunamıyor ve kişilerin bedenlerinin farklı yerlerinde kilolar baş gösterebiliyor.

Kiloların en çok kendini gösterdiği yerler ise kadın, erkek fark etmeksizin göbek bölgesi. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki insanlar en çok göbek bölgesinden kilo alıyor.

Hızlıca göbek eritmek
Hızlıca göbek eritmek

Göbek Oluşumunun Nedenleri

Bunların ise birçok nedeni bulunuyor. En temel nedeni yaş durumu. Yaş ilerledikçe bu durum neredeyse kaçınılmaz oluyor.

Kişinin anne olması ve hamilelik döneminde alınan kilolar bir diğer faktör. Ne kadar istenilse de anneler doğumdan sonra çok sıkı egzersiz yapsa bile vücudun uğradığı deformasyondan dolayı bir miktar kilo kalabiliyor.

Aşırı sağlıksız beslenme de durumu etkiliyor. Zira şekerli, yağlı ve hamur işi yiyeceklerin göbek oluşunu otomatik olarak sağlayan yiyecekler.

Bira ve benzer alkollü içecekler doğal olarak göbek oluşmasını sağlıyor. Tüm bunların yanına düzensiz yaşam, gece hayatı, düzensiz uyku gerek göbek bölgesinde, gerekse tüm vücutta kilo oluşmasına katkı sunan faktörler.

Göbek Oluşmasını Engelleyen Yiyecekler

Peki, nasıl besleneceğiz derseniz, karbonhidratı azaltıp, proteini artıracaksınız. Şekeri ise tamamen hayatınızdan çıkaracak, daha fazla lifli besin tüketeceksiniz.

Karbonhidratı en az içeren bazı ürünler şunlar: Marul, ıspanak, karalahana, bamya, salatalık, brokoli.

Protein açısından doğru olan ürünler ise: Mercimek, fasulye, yoğurt, yumurta, peynir, nohut

Örnek Diyetler

Bu besinleri tüketmenin yanında göbek eritme diyetleri olarak da şunlar örnek verilebilir:

Örnek 1:

yemek öncesi 1 bardak ılık suya, 1 yemek kaşığı elma sirkesi konulur,  iyice karıştırılır ve göbek eriyene kadar devam edilir.

Örnek 2:

Sabah Kahvaltısı: Yağsız yoğurt, 1 adet mevsim meyvesi

Atıştırmalık: 1 bardak yağsız süt, 4-5 adet ceviz

Öğlen Yemeği: Izgara tavuk ya da balık, yağsız yeşil salata

Atıştırmalık: 10-12 adet badem

Akşam Yemeği: Haşlanmış yağsız et, yanında brokoli vb. sebze.

Ama tüm bu diyet ve besinler asla tek başına yeterli değildir. Uygulanan bu diyet ayrıca göbek eritme egzersizleri ile desteklenmek durumundadır.Ayrıca kilo verme olayı entegre bir çabadır ve tüm vücut genelinde kilo verilmesi sağlıklı olan yöntemdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here