Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan cevizi, tabiat eczanesinin bizlere sunduğu mucizevi etkilere sahip olan harika bir iksir adeta… Hem cilt bakımına hem saç bakımına, hem de kilo vermeye iyi gelen Hindistan cevizi yağının faydaları neredeyse saymakla bitmiyor.

Hindistan Cevizi Hakkında Kısa Bilgi

Hindistan cevizi tropik bölgelere has bir bitki… Dışında sert ve kahverengi zor kırılan bir kabuk ve içinde de yağ, süt ve sert katmanlardan oluşan ceviz kısmı bulunuyor. Bu beyaz ceviz kısmı önce kurutuluyor ve ardından soğuk sıkma üniteleri sayesinde sütü ve yağı çıkarılıyor. Hindistan cevizi meyvesi yoğun miktarlarda doymuş yağ içeriyor.

Öncelikle Hindistan cevizi yağını her tür cilt kullanabilir. Cildiniz ister kuru, ister yağlı olsun bu tür doğal ya da kimyasal üretilen Hindistan cevizi yağlarından faydalanabilirsiniz. Zira cilde tazelik veren kırışıklık giderici ve gençleştirici bir ürün…  Ayrıca yapılan son araştırmalara göre Hindistan cevizi yağının cilt lekelerine çok iyi geldiği de saptandı. Hindistan cevizi yeni belirmiş cilt lekelerini iyileştirirken koyulaşmış – eski kahverengi cilt lekelerini uzun dönem kullanımlarda iyileştiriyor. Ayrıca ‘ester’ adı verilen Hindistan cevizi kokusunu yaratan enzimin de bağışıklık sistemini güçlendirdiği açıklandı.

Hindistan Cevizi Yağı Hastalıklara Faydası

Kilo Vermede Hindistan Cevizinin Rolü

Yine doymuş yağ içeren Hindistan cevizi, doymuş yağlar içerdiğinden karaciğerde işleniyor ve enerji oluşumu sağlıyor. Bu sayede de abartılmadan tüketilirse yağ yakıcıya dönüşüyor. Bu yüzden uzmanlar kahve tüketirken içine az miktarda Hindistan yağı katılmasını öneriyor.

Hindistan Cevizi Hastalıklara İyi Geliyor

Yine araştırmalara göre Hindistan cevizi; diş eti hastalıklarından tutun da, idrar yolu enfeksiyonlarına, diş apselerine, mantara, bakterilere kadar iyi geliyor. Sarılık, gripal enfeksiyon, bağırsak parazitleri, ülser, kolit, chron, reflü mide ve bağırsak hastalıklarına çok faydalı.  Ayrıca kötü kolesterolü düşürürken kalp ve damar sağlığını da koruyor.

Cildi yüksek seviyede koruyan Hindistan cevizi yağı, gözaltı morlukları ve şişlikleri konusunda da çok etkili… Ayrıca cilt sıkılaştıran ve nemlendiren harika bir anti aging ürünü. Dudak çatlakları dudak bakımı konusunda da vitamin içeren harika bir ürün…  Dilerseniz Hindistan cevizi yağını mucizevi ve doğal bir ürün olarak saç kremi şeklinde de kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here