Göğüs Küçültme Operasyonu Sonrası İz Kalır mı?

Göğüs küçültme Ankara operasyonları genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 2-3 saat sürer. Hastanın 1 gece yatış gerekir

Göğüs küçültme Ankara operasyonunda önce kişiye özel çizimler yapılır, aşağıda olan meme başı yukarı alınır. Bütün bu işlemler için kesiler yapılır. Bu alanlarda zamanla azalan izler kalır.

Çeşitli teknikler vardır,  tekniklerden biri ters t izli operasyondur. Göğüs başında, göğüs altı bölgede ve göğüs başından göğüs altına uzanan alanda dik bir iz kalır. Bu operasyondan sonra bu alanlarda izler kalacaktır. Yara iyileşmesi kişiseldir. Herkesde kalan izler farklıdır. . Zaman içinde bu izler daha az görünür hale gelmektedir. Daha az dikkat çekmektedir. Diğer bir iz şekli dik izli operasyonlardır. Burada göğüs başından ve alta göğüs oluğuna uzanan izler kalmaktadır. Bu kesinin alt kısmında büzdürme yapılır. Gene bu operasyonda da dik iz ve meme başında iz kalır. Her boyutta göğüs için bu operasyon uygun olmayabilir. Unutulmaması gereken herkezin izi kendine özeldir. Kişiler arası farklar olacaktır.

Göğüs küçültme Ankara sonrası kalan izler sıklıkla hastaları rahatsız etmeyebilir. Hastanın sırt ve boyun bölgesine binen yükler azalacaktır.  Teorik olarak iyi planlama yapılmış operasyonlarda izler daha az belirgin olabilir. İzle ilgili önemli şeylerden biride operasyonda çok gergin bir dikiş hattının olmaması gibi durmaktadır. Bu da gene iyi planlama ile ilgili gibi durmaktadır. Operasyon dönem çok önemlidir.Sonrasında  gelişen belirgin enfeksiyon, kişisel hijyenin zayıf olması, sigara kullanımı, tavsiyelere uyulmaması izleri daha belirgin hale getirebilir. Doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır önemlidir.  Operasyon sonrası beslenme önemlidir. Uygun zaman istirahat edilmelidir. Gene operasyon sonrası yara izlerine silikon yaprak uygulamaları izleri azaltabilir.

Göğüs küçültme Ankara operasyon fiyatları değişkendir. Sizin tıbbi durumunuz önemlidir. Ek hastalık varlığı önem kazanır. Operasyonun yapıldığı hastane önemlidir. En doğru bilgiyi doktorunuzla görüşme sonrası alırsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here