Göğüs Büyütme Nasıl Yapılır

Göğüs büyütme operasyonlarında başvuran hasta portföyü açısından belirtmek gerekirse 3 başlıkta toparlayabiliriz.

  1. Doğuştan yani yapısal olarak küçük olanlar
  2. Doğum sonrası küçülen memeler
  3. Kilo alıp vermeler sonucu meydana gelen deformeler

Meme büyütme operasyonların geneli silikonla yapılır çünkü en sağlıklı yöntem budur. Bu işlemde silikon memeye dokunulmaz ya meme altına ya da kas altına yerleştirilir. Meme bezine meme dokusuna herhangi bir zarar vermiyor. Diğer yöntemler olan enjeksiyon tarzı yöntemler çok fazla tavsiye edilmiyor.

Silikonlar iki çeşitlidir. Yuvarlak ve damlaş şeklinde. Yuvarlak model ilk önce çıkan daha sonra damla yani anatomik modeller çıktı. Bunların biraz daha alt kısmı yoğun üst kısmı düz geliyor zaten normal bir kadın memesi de bu şekildedir. Ama garip gelecek Türkiye’ de daha çok yuvarlak ve daha yüksek profil tercih ediliyor çünkü kadınlarımız süngerli sutyen kullanmak istemiyorlar.

Meme operasyonları kısa süren operasyonlardır tahmini süresi 1 saattir. Hasta sabah olduğunda akşam taburcu olabilir ya da duruma göre bir gece yatıp istirahat edebilir. Ağrı durumu kişisel olarak değişir eğer ki hiç doğum yapmamış genç ve zayıf biri ise ağrı süreci 3 güne çıkabilir.  Ancak daha önce doğum yapmışlarda ağrı görülmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here