Evlerderki Lekelere Karşı Kesin Çözüm Önerileri

İşte evinizdeki inatçı olan lekeleri kesin bir şekilde ortadan kaldırmak adına uygulanması gereken çözümleri sizler için araştırdık.

Diş fırçasında yer alan mikropların yok olması için 1 saat gibi bir süre sirkeli su içerisinde bekletin. Daha sonra güzelce yıkayın.

evdeki-inatci-lekelere-kesin-cozumler-6773368

Banyo esnasında kullanmış olduğunuz lif ve süngerleri eşit miktarda olacak su ile sirke karışımı oluşturarak 1 saat bu karışımda bekletilmesinden sonra yıkayarak kurutun.

evdeki-inatci-lekelere-kesin-cozumler-6773370

Küvetinizde oluşan kireç ve sarı lekelerden arındırmak için, bir sprey şişesi içerisinde hidrojen peroksit doldurarak küvetinize sıkın. Yaım saat gibi bir süre bekledikten sonra küvetinizi yıkayın.

evdeki-inatci-lekelere-kesin-cozumler-6773371

Lavabo yüzeyinde oluşan kirleri temizlemek için maden suyu dökerek 2-3 dakika bekledikten sonra sirke dökün. Daha sonra ise bir fırça yardımıyla nazik bir şekilde temizleyerek yıkayın.

evdeki-inatci-lekelere-kesin-cozumler-6773372

Fayansların arasında meydana gelmiş siyah lekeler, küf ve kireç tortusundan kurtarmak için bir kaç defa mum sürerek, ileriki zamanda olası kir ve küfe karşı korumuş olursunuz.

evdeki-inatci-lekelere-kesin-cozumler-6773373

Eski olan diş fırçasını ıslatarak karbonata batırarak fayans aralarını bu fırça ile temizleyin. İş tamamlandıktan sonra sıcak su ile fayansı yıkayın.

evdeki-inatci-lekelere-kesin-cozumler-6773374

15 gram sitrik asit ile 1 su bardağı suyu karıştırarak, fayanslarınızın parlaması için bu su ile yıkayın.

evdeki-inatci-lekelere-kesin-cozumler-6773375

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here