Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

evde saç bakımı nasıl yapılır

Saç bakımı hem erkekler hem de bayanlar tarafından önem verilen ve önem verilmediğinde saçların kırılması veya dökülmesi ile karşı karşıya kalabilir. Bu yüzden insanların çoğu saç bakımını gerekiyorsa haftalık yerine 3 günde bir yapmalarını önermekteyiz.

Yağlama Yöntemi:

Bayan ya da erkek ayrımı yapmaksızın yağlama yöntemi yapmanız sizler için çok büyük bir öneme sahiptir. Banyodan önce saçınızın diplerine ılık zeytinyağını 15 dakika kadar uygulayın ve bu şekil de rahatlamaya çalışın.

İşlemi uygularken ılık suya havlu batırın ve zeytinyağlı başınıza sarın. Bu işlem sayesinde başınızda ki yağı havlu emmeyecek ve buhar şeklini saçınıza uygulatacak. Zeytinyağı çok kolay bir biçim de başınız tarafından emilecektir. Bu şekil de daha iyi bir biçim de yöntem uygulanmış olacak.

Şampuan Uygulaması:

Şampuanı şu şekil de uygulayacaksınız ki saçınızda ki yağ yöntemi işe yarasın. Şampuanı yağ bakımından iki üç saat sonra ılık su ile uygulamanızı tavsiye etmekteyiz. Ayrıca şampuanın doğal ve bitkisel olması da çok fazla öneme sahip olmaktadır. Eğer şampuanınız doğal olur ise saçınıza kötü bir etki etmez.

Ayrıca suyun soğuk olması yağın temizlenmemesini sağlar. Çok sıcak olması ise deriye zarar verir ve yağın etkisini kaybettirir. Tüm bunlar düşünülerek suyun ılık olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekil de saçınızı temizleyerek rahat bir biçim de ilerleme de sağlamış olursunuz. Saçınıza en doğal beslenme yöntemini de uygulamış olursunuz.

Yağlı Ve Yumurtalı Saç Maskeleri:

Saçınıza uygulamanız için yapmanız gereken en iyi maskeler arasın da yer almaktadır. Bu maske sayesinde sizler de saçınıza doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz. Yumurta ve Hindistan cevizi yağını iyice çırparak saçınızın diplerine uygularsanız ve ardından da doğal bir şampuan ile durularsanız saçınız harika bir görünüme kavuşacaktır.

Sizler de bu tarz maskeler ile saçınızı daha parlak ve bakımlı bir hale getirebilirsiniz. Sizler için en uygun saç bakım uygulaması da diyebileceğimiz bir tarz uygulamadır. Bu saç bakımını yapın ve etkilerini sizler de gözle görün. Etrafınıza da bu tarz saç bakımlarını önererek kendinize ve arkadaşlarınıza iyilik yapın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here