Desenli Lif Modelleri

El işi ile bir şeyler üretmek her kadının zevk alması sonucu vaktini değerlendirmiş olduğu hobilerin arasında yerini almaktadır. Oldukça keyif alarak yapabileceğiniz lif örneklerini birden fazla şekilde yapmak mümkün. Desenli şekilde olan lifler, tığ, şiş ve kasnak yardımı ile yapılabilir. Kasnak ile yapımında diğer kasnak işlerinde olduğu gibi, önceden hazır edilmiş çivili kasnakların tedarik edilmesi sağlanır yada kendi imkanlarınız ile bu kasnakları hazırlamanız mümkün.
Daha sonraki işlemlerde yıldız, kare, yuvarlak ve dikdörtgen olsun hangi şekilde lif yapacaksanız, ipinizi belirleyerek el işinize artık başlayabilirsiniz. Tığ ile yapılmış olan örgü lif modelleri, yuvarlak, kare, dikdörtgen gibi klasik modellerin yanında birden fazla şekilde model işlenmesi yapılabilir. Meyve lif modelleri, çiçek lif modelleri, sevimli hayvanlardan meydana gelmiş lif modelleri gibi oldukça çeşitte bulunan örgü liflerini uygulayabilirsiniz.
Aşağıdaki görsellerde yer alan lif modellerini inceleyerek karar verebileceğiniz her biri birinden güzel lif örneklerini zevkinize göre seçebilirsiniz. Oldukça modern ve kullanışlı olan liflerin öylesine güzel örnekleri bulunuyor ki, bu örnekleri yapması da bir o kadar keyif vericidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here