Dekorasyon için halı seçimi nasıl olmalı

en güzel halı modelleri 2016

Evlerimizin şüphesiz en önemli aksesuarlarının başında gelmektedir halılar. Evimizde yapacağımız dekorasyon için halı seçimi büyük önem taşımaktadır. Halı seçimi yaparken halının boyu, deseni ve rengi kadar evin içerisinde bulunan zemin döşemesi ve duvar renkleri ve kâğıtları da büyük önem taşımaktadır. Halı seçiminde nelere dikkat edilmelidir hep beraber inceleyelim.

Dekorasyon için halı seçimi nasıl olmalı

            Dekorasyon için halı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus mobilyalar, evin duvarı ve zemindir. Zemin ile duvarın rengi ile mobilyaları bej rengi, krem rengi ve açık pastel tonlarında olan evlere canlı renkler tercih edilebilir. Bu renkler arasında turuncu, yeşil ile kırmızı renkler sayılabilir. Koyu renkli bir zemin üzerine yapılacak döşemede desenli halıların tercih edilmesi daha şık olacaktır. Eğer odanızın geniş görünmesini isterseniz açık tonlara sahip halılar mutlaka işinize yarayacaktır. Eğer odanızda beyaz tonlar hâkim ise siyah ve beyaz tonlarda halı seçimi yapabilir ve leopar ile zebra desenli halıları tercih edebilirsiniz.

Eğer evinizde bulunan aksesuarlarınızın dikkat çekmesini isterseniz seçmeniz gereken halı desensiz, sade ve açık tonlu halılar olmalıdır. Yapacağınız bu seçimle dikkatleri halıya değil daha canlı renkleri ile diğer dekorasyon ve aksesuarlara çekebilirsiniz.

Halınızın seçimini canlı renklerden yana kullanmanız ve evinizin diğer dekorasyonunun da canlı renklere sahip olması halinde evinizin gayet sıcak bir havaya sahip olması kaçınılmazdır. Evinizde farklılık yaratmak istiyorsanız dekorasyonun yanında halı seçimini özenle yapmalısınız. Evinizde fark yaratmak sizin elinizde…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here