Cilt Tipine Göre Fondöten Seçimi

fondoten markaları

Günümüzde bayanların makyaj yaparken vazgeçemeyeceği malzemelerden biri fondötendir. Cilt kusurlarınızı kapatmanıza ve cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Peki, fondöten nasıl seçilir? Satın alırken ya da seçerken nelere dikkat etmemiz gerekmektedir. Unutmayın güzellikler her zaman ayrıntılarda gizlidir.

Cilt renginize uygun bir fondöteni seçmek çok önemlidir. Her zaman cilt tipinize uygun renklerde almaya özen gösterin. Sadece el bileğinize sürerek cildinize uygun olup olmadığını asla anlayamazsınız. Kesinlikle bu yanlışa düşmeyin. O anki ışık, güneş hava şartları sizi yanıltabilir. Bu durumlarda mutlaka bilen birinden destek almanız gerekebilir. Çok fazla sayıda cilt tipi vardır. Siz seçim yapmadan önce cilt tipinizi belirlemeniz gerekmektedir.

Cildimiz kendi arasında 4 gruba ayrılmaktadır. Bunlar yağlı, kuru, normal ve karma olarak ayrılmaktadır. Sizde profesyonel bir yardım alarak cilt tipinizi belirleyebilir ve cildinize uygulayacağınız ürünleri böylelikle kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Cildiniz her dönem kendini yenilemektedir. Kışın cildinize sürdüğünüz ile yazın sürdüğünüz fondöteni mutlaka ayırmalısınız. Cildiniz yağlı ise mutlaka yağlı fondötenlerden kaçının. Su bazlı daha az parlak olan fondötenleri tercih edin.

Cildinizi daha mat ve kuru gösterecek fondötenleri tercih edin. Kuru bir cilde sahipseniz eğer, kendisindenpudralı ve mat görünüm sağlayan fondötenleri tercih edin. Karma bir cilt tipine sahip iseniz cilttonunuza göre tercih yapın. Fondöten tercih ederken size uygun renginizi bulmak için bileğinizde değil boynunuzda ve çene kemiğinizde uygulayarak test edebilirsiniz. Mutlaka fondöten alırken ışık altında değil, normal gün ışında seçimlerinizi yapın. Fondöteninizin cildinizde pürüzsüz durmasını istiyorsanız eğer elinizde değil bir fırça yada pamuk yardımıyla uygulayın. Mutlaka cilt tonunuzun bir ton altını seçin. Fondöteni uygularken boyun ve saç diplerinizin uyumlu olmasını sakın gözden kaçırmayın.

Eğer cilt tipinize uygun bir fondöten bulamıyorsanız, cilt renginizin 1 veya 2 ton açığı ve 1 veya 2 ton koyusunu alıp aynı oranlarda karıştırarak deneme yapabilirsiniz. Bu şekildede çok kolay bir şekilde cilt tonunuzu ayarlayabilirsiniz. Mutlaka deneyerek alın. Cildinizeuygulayın. Satın alma sonrasında her hangi bir hüsrana uğramamak için bu ayrıntıları asla atlamayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here