Çeşitli Mutfak İçin Öneriler

Mutfak içerisindeki harcamış olduğunuz zamanınızı yarı yarıya indirerek, yiyecekleriniz için daha uzun zaman saklamanıza imkan sunacak bir kaç mutfak önerisini sizler için hazırladık.

Donmuş olan tereyağının kısa zamanda yumuşamasını sağlamak için bardağı ısıtarak, tereyağını bir tabak içerisine koyarak üzerini bu bardak ile kapatıyoruz.

yaratici-mutfak-onerileri-6613813

Yapmış olduğunuz kurabiyelerinizin uzun süre bayatlamadan kalması için, kurabiyeyi bir kavanoz içerisine koyarak, bir dilim elma ekleyin ve kavanozun ağzını sıkıca kapatıyoruz.

yaratici-mutfak-onerileri-6613809

Vişne çekirdeklerinin rahat bir şekilde ayıklanması için, ince ağızlı bir şişenin ağız kısmına vişneyi koyarak pipet yardımıyla çekirdeği şişenin içerisine itin.

yaratici-mutfak-onerileri-6613812

Sarımsakları daha kolay soyulması için bir kavanoz içerisine koyarak kavanozun kapağını kapatıyoruz. Hızlı bir şekilde çalkalıyoruz. Daha sonra sarımsakları çıkardığınızda kendiliğinden soyulduğunu göreceksiniz.

yaratici-mutfak-onerileri-6613814

Sarımsak ve soğanların nemlenmemesi için delikli olan kese kağıtları içerisinde saklayınız.

yaratici-mutfak-onerileri-6613815
Yazları sıcak olan havalarda hararetinizi almak için tüketeceğiniz içeceklerinize koyacağınız buz kalıpları içerisine limon dilimleri yerleştirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here