Boyalı Saçlar İçin Maske Nasıl Yapılır

Birçok kadın yeni bir görünüme sahip olmak için saç rengini değiştirir. Ancak boyalı saçlar daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. İşte size evde hazırlayabileceğiniz hem ekonomik hem de doğal, boyalı saçlar için bakım maskesi tarifleri.

Biberiye Yağı ve Zeytinyağlı Sıcak Saç Bakım Maskesi

Malzemeler: ¼ su bardağı zeytinyağı, 5 damla biberiye yağı.

Hazırlanışı: Zeytinyağı bir cezvede ısıtılır ancak kaynamamasına dikkat edilir. Zeytinyağını mikrodalga fırında da ısıtabilirsiniz. Isıttığınız zeytinyağının içine biberiye yağını ekleyerek karıştırın. Bu karışımı ilk önce saç diplerinize daha sonra ise tüm saçınıza uygulayın. Bir duş bonesi giyerek maskeyi saçınızda bir saat beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Zeytinyağı saçınıza nemlilik verip beslerken, biberiye yağı da saç köklerinizi güçlendirecektir.

Bira, Ayçiçeği Yağı ve Yumurtalı Saç Bakım Maskesi

Malzemeler: ½ su bardağı bira (tercihen dark bira), 1 yumurta, 1 çorba kaşığı ayçiçeği yağı.

Hazırlanışı: Önce yumurtaları çırptıktan sonra bira ve ayçiçeği yağını ekleyerek karıştırın.  Maskeyi saçlarınıza uygulayıp, yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı soğuk suyla durulayın ve ardından şampuanlayın. Bira B vitamini ve protein içeriğiyle saçlarınızı besleyecek aynı zamanda parlak görünmesini sağlayacaktır.

Yoğurt, Yumurta, Bal ve Zeytinyağlı Saç Bakım Maskesi

Malzemeler: 1 yumurta, ¼ su bardağı zeytinyağı, ¼ su bardağı yoğurt, ¼ su bardağı bal.

Hazırlanışı: Yumurtayı çırptıktan sonra diğer malzemeleri de ekleyerek iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi kuru saçlarınıza uygulayın ve en az yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı soğuk suyla durulayın ardından şampuanlayın. Zeytinyağı ve bal saçlarınızı besleyip nemlendirecek, yumurta ve yoğurt ise boyalı saçların ihtiyaç duyduğu ekstra proteini sağlayacaktır.

Yoğurt, Elma Sirkesi ve Argan Yağlı Saç Bakım Maskesi

Malzemeler: ½ su bardağı yoğurt, 1 tatlı kaşığı argan yağı, 2 tatlı kaşığı elma sirkesi.

Hazırlanışı: Bütün malzemeler iyice karıştırılıp, nemli saça uygulanır. Maske, en az bir saat bekletildikten sonra şampuanla yıkanır.

Dilerseniz yaz aylarına uygun boya ve saç modellerini şuradaki yazıdan takip edebilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here