Bölgesel Zayıflama İle Basen Yağlarından Kurtulun

Bölgesel zayıflama konusunda yardım alarak basit bölgesel zayıflama egzersizleri öğrenebilirsiniz. Kadınlar için kilo vermek son derece zordur. Buna bir de bölgesel olarak kilo verme eklenince durum iyice zor bir duruma ulaşır. Özellikle de kadınların bölgesel olarak zayıflaması daha zordur. Çünkü kadınların genellikle kiloları basen bölgesinde toplanır. Bu nedenle de basen bölgelerinden kilo vermek çok zordur.

Basen bölgelerine yönelik ayrı bir çalışma yapmadan bu bölgedeki yağları yakmak pek de olanaklı değildir. Kadınlar sıkı diyet programlarını yapsalar dahi istedikleri kilolara ulaşmayı başaramazlar. Bunun için mutlaka ekstra kilo vermelerine yardımcı egzersiz hareketleri yapmaları gerekir. Çünkü ancak egzersiz sayesinde bölgesel zayıflama söz konusu olur.

Basen Eritme Egzersizleri

Basen bölgelerinden şikâyet eden kişilerin basen ve kalça hareketleri yapması önerilir. Düzenli bir şekilde gerçekleştirilen bu hareketler sayesinde de kadınlar bölgesel zayıflama konusunda başarıyı yakalamış olur. Öncelikle bu konuda en doğru egzersizlerin öğrenilmesi gerekir. Egzersizleri de doğru bir şekilde yaparak sorunsuz bir şeklide yağlardan kurtulma sağlanır. Kısa sürede istediği görüntüye ulaşmak isteyen kadınlar için bölgesel zayıflama egzersizleri son derece önemlidir.

  • Basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak için öncelikli olarak bacakların mideye çekilip tekrar bırakılması hareketi gelir. Her kadının kolay bir şekilde yapabileceği bu hareket aynı zamanda bölgesel zayıflama konusunda son derece etkilidir. Sırt üstü yere yatılır ve ayak tabanları yere değer. Ayakları hafif bükük bir şekilde mideye çekip geri bırakırsınız. 30 defa bu hareketi tekrarlamak basenlerdeki yağların yakımını kolay hale getirir.
  • Squat hareketi de basenlerdeki ve kalçadaki yağların yakılmasında son derece önemlidir. Kalçayı eğimli bir hale getirerek sürekli olarak çömelme pozisyonunu almaktır. Bu hareketi de düzenli bir şekilde yaparak hem basenlerin hem de kalçanın istenilen görüntüye ulaşmasını sağlar. Bölgesel zayıflama noktasında squat hareketi son derece önemlidir.
  • Yan yatarak bacakları yukarı doğru açıp kapama hareketi de basenlerin eritilmesine yardımcı olur. Dizden destek alarak yan yatınız. Daha sonra iki ayağınızı üst üste koyunuz. Üstteki ayağı düzenli olarak yukarı kaldırıp indiriniz. Bunu her iki ayak için de 20 defa tekrarlamak; kısa sürede istenilen görüntüye ulaşılmasına yardımcı olur.
  • Sırt üstü yatarak iki ayağı sürekli kaldırıp indirme de bölgesel zayıflama sağlayan bir harekettir. Sırt üstü yere uzanın. Daha sonra iki ayağı aynı anda kaldırıp indirin. Bu hareketin düzenli bir şekilde son derece önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here