Bebek ve Çocuklar İçin Oyuncak Seçimi

Bebek ve çocukların zihinsel gelişimlerini sağlıklı tamamlamaları ve fiziksel becerilerini geliştirmek gelecek bakımından önemlidir. Bu süreçler her aşamada farklılıklar göstermektedir. Bu süreçleri doğru değerlendirmek gereklidir. Sağlık, gelişme, egzersiz, sosyallik bu konulardan bazılarıdır.

Oyuncak Seçimi

Oyuncak alınacağı zaman bebek ya da çocukların yaşlarına uygun oyuncakların seçilmesi daha da önemlidir. Oyuncak seçimi yaş bakımından ne kadar önemli ise alınacak oyuncağın kaliteli olması da çocuk bebek sağlığı açısından önemlidir. Oyuncak ana malzemeleri plastik, ahşap, dolgu malzemeleri gibi malzemelerden oluşur. Bunlar arasında plastik malzemeden üretilen oyuncakları alırken dikkatli olunması gerekir. Oyuncakların üretiminde kullanılan plastik oyuncakların zararları uzmanlarca araştırılarak alerjik ve cilt problemlerine yol açtığı görülmüştür.

Bilgi Edinme

Ebeveynler oyuncak seçimi gibi bebek ve çocukların oyuncak seçiminde destek olacak bir site arıyor iseniz Kisacakadin.com sitesi bu konularda aydınlatıcı içerikler ile dopdolu. Sitenin ana başlıkları arasında yer alan anne/çocuk konu başlığı bu konularda uzman pedagogların görüşleri ile desteklenerek geniş bilgiler yer almıştır.

Bebek İle İlgili Sağlık Konuları

9 aylık bir süreç sonrası dünyaya gelen bebekler sağlıklı bir yaşam sürerken bazen de sağlık sorunları ile karşılaşır. Bu sağlık sorunları kalıcı olabilmekte ve bebeğin gelişimini olumsuz etkilemektedir. Bazen bu sağlık sorunlarının hastalık olup olmama konusunda da ebeveynler yetersiz bilgi sahibi olduklarından nasıl davranacaklarını bilemezler. Bu durumlardan biri olan bebeklerde damak düşmesi de bu durumlardan biri.

Hastalık gurubunda olmayan bu durum bebeğin anne memesini kavrayamama durumunda ortaya çıkar. Böyle bir süreç yaşayan ebeveynlerin yapması gereken işlem bebeği banyo yaptırırken bebeğin damağını annenin başparmağı kullanılarak hafif basınç uygulanması ile düzelebilmektedir. Bu konuda daha geniş bilgi için Kisacakadin.com sitesinde gerekli bilgiler bulunmaktadır.

Kaynak : https://www.kisacakadin.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here