Bebeğin Ateş Düşürülmesi Nasıl Sağlanır ?

Bebeğinizin ateşi yükseldiği zaman hiç telaş etmeden fikrikadin.com olarak sizlere anlatacağımız yöntemleri uygulayın. Böylelikle kısa bir zaman içerisinde bebeğinizin ateşini düşürerek iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Bebeğinize ılık bir banyo yaptırmanız durumunda, vücut ısısını dengeler. Fakat kullanılacak suyun fazla sıcak veya fazla soğuk olmaması konusunda dikkatli davranın.
Bebeğinize 6 aylıktan daha küçük olması durumunda anne sütü ile beslenmesini sağlamanız çok önemlidir. Anne sütü bebeğin bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı daha güçlü olmasını sağlar.

bebegin-atesi-nasil-dusurulur--6848175

Hasta olmaları durumunda bebekler bu dönem içerisinde oldukça fazla su kaybını yaşar. Vücutta meydana gelen su kaybını önlemek adına bol bol sıvı tüketimi yapmasını sağlayın. 6 aydan daha büyük olan bebeklerde yoğurt ve soğuk süt de vermeniz mümkün.

bebegin-atesi-nasil-dusurulur--6848176

Hasta olan bebeğin yer aldığı oda ne fazla sıcak nede de fazla soğuk bir konumda olmalıdır. Mevcut olan oda sıcaklığının 21 ile 23 derece arasında olmasına özen gösterin.

bebegin-atesi-nasil-dusurulur--6848177
Bazı aile bireyler çocuklarının hasta olmaları durumunda kat kat kıyafet giydirmeyi seçmektedir. Kesinlik bu durumdan kaçınmak zorundasınız. Bebeğinize rahat ve ince olan bir kıyafet giydirmeniz durumunda vücuttaki ateşin yükselmesine engel olacaktır.

bebegin-atesi-nasil-dusurulur--6848178

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here