Basen Bölgesinde İncelmek İçin Yapılması Gerekenler

Basen bölgesinden şikâyet eden bayan sayısı yadsınamayacak kadar fazladır. Spor salonlarına giden, diyet yapan hanımların %80’inin basen sorunu nedeniyle kilo vermeye çalıştığı tespit edilmiştir. Basenlerde bulunan kalınlaşmanın temel nedeninin genetik olduğu unutulmamalıdır. Leğen kemiğiniz kalıtımsal olarak geniş ise bu durumda yapabileceğiniz egzersizler oldukça sınırlıdır. Tüm bunların yanında yalnızca yediğiniz için fazla kilolarınız varsa basen kalınlığından kurtulmanız oldukça kolaydır.

Bisiklet ile Basen Bölgesini İnceltmek

Basen bölgenizden kurtulmak için yapabileceğiniz en etkili egzersiz bisiklettir. Streching adı verilen kasları gerdirme ve gevşetme egzersizleri bacakların daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Bu etkiyi göz önünde bulundurup günlük egzersizleriniz arasında bisiklete muhakkak yer vermelisiniz.

Bisiklet egzersizi iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki sabah uyandığınızda evde yapacağınız egzersizdir. Sırt üstü uzanarak bacaklarınızı sırayla pedal çeviriyormuşçasına çevirmeniz gerekmektedir. Ne kadar hızlı çevirirseniz kaslarınızın gerilme ve gevşeme hareketi o kadar etkili olacaktır. İkinci bisiklet egzersizi ise dışarda bisiklet sürerek yapabileceğiniz egzersizdir. Dışarı çıkıp bir saat bisiklet sürdüğünüzde vücudunuz yaklaşık olarak 500 kalori yakmaktadır. Bu şekilde basenlerde bulunan kilolardan kurtulmak da bir hayli kolaylaşmaktadır.

Squat ile Basen Bölgesini İnceltmek

Squat özellikle kalça ve basen eritme konusunda en etkili egzersizlerden biridir. Hem şekil kazanabileceğiniz hem de istediğiniz kadar incelebileceğiniz basit bir spor türü olduğunu söylemek mümkündür. Gün içinde sabah uyandığınız gibi yalnızca 15 kez ayaklarınız omuzlarınıza paralel olacak şekilde eğilip kalkmanız yeterlidir. Tüm gücün bacak kaslarında yoğunlaştığı bu egzersizde önemli olan sürekliliktir.

Gün ortasına geldiğinizde elinize iki adet 1,5 litrelik dolu su şişesi alıp aynı egzersizi yeniden yapmalısınız.  Gece uyumadan önce squat sayısını 20 yapıp son kez eğilip kalkmalısınız. Her gün düzenli olarak yapacağınız bu egzersizde bacaklarınızın istediğiniz kadar çalıştığını, basen yağlarının eridiğini fark edebilirsiniz.

Doğru Beslenme ile Basen Bölgesini İnceltmek

Basen eritmek için yapacağınız egzersizler kadar etkili olacak bir başka konu beslenmenizdir. Hem egzersiz yapıp hem fazla yerseniz hiçbir faydası olmayacağını bilmelisiniz. Gün içinde metabolizmanızı hızlandıracak özellikle yağ yakımını kolaylaştıracak gıdalar tüketmeye özen göstermelisiniz. Yulaf, yoğurt, yumurta, roka, maydanoz, limon, badem ve ceviz bu konuda oldukça ideal besinlerdir. Günde 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 kez yemek yemelisiniz. Sık yemeli ancak hafif beslenmelisiniz.

Basen eritirken karbonhidratlardan uzak kalmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bunun yanında şeker, yağ ve tuz yalnızca kilo almanıza neden olacaktır. Bu nedenle doğru beslenmeli, basenlerinizden kurtulmalısınız.

Yürüyerek Basen Bölgesini İnceltmek

Basen bölgenizden kurtulmak istiyor ancak spordan hoşlanmıyorsanız uygulayabileceğiniz en ideal egzersiz yürüyüştür. Kısa sürede etkili olan yürüyüş, basen kalınlığının yarı yarıya azalmasını sağlamaktadır. Günde 1 saat basit yürüyüş yarım saat de ritmik yürüyüş yapmanız durumunda en geç 2 hafta içerisinde istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkündür. Hem basenlerinizin kalınlığından kurtulabilir hem de rahatça kilo verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here