2016 İkea Avize Modelleri

Avizeler evlerimizde şüphesiz en çok işe yarayan ve bir o kadar da şık görünen gereçlerdir. Salonda, mutfakta, yatak odasında yani kısacası evin her yerinde kullanılan avizeler bir çok model ve seçenekte olup evlerimizi süslüyorlar. İşlevselliğinin yanı sıra mobilyalarınızın şıklığını ortaya çıkarmakta yada mutfağınıza estetik bir görünüm katmakta şüphesiz en önemli konumdalar. Peki satın alırken nelere dikkat etmeliyiz gelin birlikte öğrenelim.

Öncelik olarak avizelerin metal kısımlarına dikkat etmeliyiz. Kaplamanın kalitesi uzun yıllar boyunca evin içindeki nem ile baş edebilmeli ve kolay temizlenmelidir. Paslanmış bir avizeyi kimse evinde kullanmak istemeyecektir. Bu yüzden metal kısımlara çok dikkat etmelisiniz.

Avizeler gösterişli veya sade olabilir. Gösterişli avizeleri genellikle salonlarımızda tercih ederiz. Bu avizeler üzerinde detaylar işlemeler olabilir. Bu detaylar avizenin iskeletine birleştirilmiş ise bağlantı sağlamlığı önemli bir hal alacaktır. Bir taşı düşmüş veya metal bir figürü kaybolmuş avize her seferinde gözünüze takılıp canınızı sıkabilir.

Avize seçiminizi etkileyecek bir diğer unsur ise odanızın büyüklüğüdür. 50 metrekare bir oda için 3’lü avize asla yeterli olmayacaktır. 6’lı avizeler büyük odalar için yeterlidir. İhtiyacınıza göre seçim yapmalısınız.

Eşyalarınız da seçiminizi etkileyecektir. Nasıl mı? Oturma grubunuz modern çizgiler barındırıyor ama avizeniz vintage bir havada ise hiç hoş bir görünüm olmayacaktır. Birbirlerine uyumları avizenin ne kadar güzel olduğundan daha önemlidir. Eğer seçerken zorlanıyorsanız 2016 IKEA avize modellerine bakabilirsiniz esen kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here