2015 Makyaj Trendleri

2015 Makyaj Trendleri

2015 makyaj trendi pek çok ünlü isim tarafından beğeni ile kullanılıyor. Peki ya 2015’in makyaj trendleri neler? İşte bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kalın Kaşlar

Defile ve moda gösterilerinde en çok dikkat çeken husus kalın ve doğal bir görünüme sahip olan kaşlar. İnce kaş devri yerini kalın kaşlara bırakmış durumda.

Yoğun Göz Makyajı ve Sade Görüntü

Defile ve moda gösterileri incelendiğinde göz makyajı çok fazla ilgi çekerken dudak ve ten makyajı da bir o kadar sade görünüyor. Bu dönem göz ve göz çevresi ön planda, diğer kısımlarda ise sadelik tercih ediliyor.

Yeşil ve Bronz Tonlar

Dönemin göz makyajında özellikle yeşil ve bronz tonlar ağırlık gösteriyor. Ünlü isimler bu tonlara yönelmiş durumda.

Doğal Görünüm

Geçtiğimiz dönemlerinde trenleri arasında yer alan doğal görünüm bu sene çizgisini koruyarak kendisini ön planda tutuyor. Şeftali ve pembe tonları ise doğal görünüme heyecan kazandırmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor.

Etnik Makyaj

Göz çevresi ve göz kapaklarına ilgi çekici şekilde odaklanılarak yapılan bu göz makyajında yanak ve dudaklara doğal makyaj tercihinde bulunuluyor. Özellikle doğu rüzgarını hissettiğimiz bu etnik makyaj modası pek çok ünlü ismin defilesinde kendisine yer çoktan yer bulmuş durumda.

Kedi Gözler

Bu dönemin bir diğer trendlerinden birisi de hiç kuşkusuz kedi gözler. ” Cat Eyes ” olarak nitelendirilen kedi gözler gizemli ve çekici cazibesi ile pek çok bayanın tercih listesinde bulunuyor.

Metalik Makyaj

Daha öncesinde karşımıza çıkan metalik şimdilerde makyajda da kendisini ön plana çıkarmış durumda. Dikkat çekici göz farkı, bronz dudaklar ile sahip olunan donuk bakışlar sizlere çok şık ve etkileyici bir görünüm kazandıracak. Pek çok ünlü moda tasarımcısı defilelerinde bu makyaj modeline yer vermiş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here